Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Benedykt XI, papież
Dziś jest: 07 lipca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Z daleka od ubogiego - z daleka od Jezusa

sobota, 23 listopada 2019 16:35 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

 Henryk Krzosek, autor książki "Bóg odnalazł mnie na ulicy i co z tego wynikło" będzie gościem specjalnym drugiej rocznicy powstania grupy Przyjaciół Bezdomnych z Radomia.

Zaczęło się od duchowej adopcji i modlitwy w intencji bezdomnych. Dziś wolontariusze na czele z księdzem Danielem Glibowskim odwiedzają osoby bezdomne, budują z nimi więź, zdobywają zaufanie. Co tydzień spotykają się w altanie w parku Kościuszki, gdzie rozdają zupę osobom bezdomnym. Organizowali zbiórkę leków i środków medycznych, zainicjowali w Radomiu inicjatywę "zawieszonego obiadu dla osób bezdomnych". Przyjaciele Bezdomnych działają już dwa lata!

Podczas ich działalności wydarzyło się wiele dobra - jak sami mówią - cudów. Ktoś po latach życia na ulicy wrócił do domu, ktoś po latach bierności odnalazł w sobie siłę i chce zmienić swoje życie. Pod stałą opieką Przyjaciele Bezdomnych mają około dwudziestu osób. Liczba wolontariuszy również oscyluje w tych granicach. - To trudna posługa, niektórzy mówią - heroiczna. Nie każdy ma odwagę by uścisnąć dłoń bezdomnemu, porozmawiać z nim, a nawet go przytulić. Dla nas to nie heroizm, a życie Ewangelią na sto procent! - mówi ks. Daniel Glibowski i dodaje: - Bardzo dotknęło mnie w orędziu papieża Franciszka na Światowy Dzień Ubogich słowo, że nie możemy być z daleka od Ciała Pana. A jeżeli jesteśmy z daleka od ubogiego, to jesteśmy tak jakby z daleka od Jezusa.

W niedzielę, 23 listopada przyjdzie czas na podsumowanie dotychczasowej działalności, podziękowania, a może również pozyskanie nowych wolontariuszy. Gościem specjalnym jubileuszu będzie Henryk Krzosek - autor książki "Bóg odnalazł mnie na ulicy i co z tego wynikło". W skrócie - pan Henryk dzięki jednej modlitwie na ulicy diametralnie zmienił swoje życie. Oczywiście dostrzegając w całej tej sytuacji działanie Boga. Od lat nie pije, zerwał z paleniem papierosów, a swoim świadectwem dzieli się nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju. Szczegóły historii pana Henryka będzie można poznać po każdej Mszy św. w parafii Świętego Brata Alberta na radomskim Prędocinku. Henryk Krzosek świadectwem dzielił się będzie po każdej Mszach o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Będzie można również spotkać się z wolontariuszami, poznać ich historię, a także wesprzeć dzieło Przyjaciół Bezdomnych. Punktem kulminacyjnym rocznicy będzie spotkanie z zaproszonymi gośćmi, wolontariuszami i ich rodzinami o godz. 19.15, gdzie zostanie podsumowany drugi rok służby Przyjaciół Bezdomnych.

O działalności Przyjaciół Bezdomnych, efektach i obopólnych korzyściach, a także o tym, czy ksiądz na ulicy cieszy się szacunkiem ksiądz Daniel Glibowski opowiedział w rozmowie z Weroniką Chochoł:

Zapraszamy do nas: