Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

Wydarzenia

By adoracja trwała nieustannie... W sobotę poświęcenie kaplicy Wieczystej Adoracji w Jedlni Kolonii

czwartek, 28 listopada 2019 20:41 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W sobotę, 30 listopada poświęcona zostanie Kaplica Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II w Jedlni Kolonii. Wraz z poświęceniem rozpocznie się tu nieustająca adoracja Najświętszego Sakramentu. 

Budowa kaplicy trwała prawie dwa lata. Impuls do jej powstania dał o. Joseph Vadakkel, natomiast patronem kaplicy jest św. Jan Paweł II. Tym niezwykłym miejscem będą opiekowały się siostry nazaretanki.

Kaplica będzie otwarta przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Adoracja w kaplicy poświęcona będzie rodzinom. - Będziemy modlić się, aby Bóg wspierał, chronił, oczyszczał relacje z tego, co jest przeciwne miłości. Dzisiaj toczy się wielka walka duchowa o małżeństwo i rodzinę, stąd pomysł stworzenia kaplicy, w której trwała będzie adoracja właśnie w intencji małżeństw i rodzin - wyjaśnia ks. Sławomir Płusa - prezes Fundacji "Eucharystyczny Płomień". 

Kaplica otwarta zostanie 30 listopada. To data symboliczna. Właśnie tego dnia kończy się rok liturgiczny, który w Kościele upłynął pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Natomiast nowy rok liturgiczny ma być poświęcony Eucharystii, zaś w diecezji radomskiej – Rodzinie.

Uroczystość poświęcenia Kaplicy połączona z wprowadzeniem Najświętszego Sakramentu i rozpoczęciem Wieczystej Adoracji zaplanowana jest na najbliższą sobotę, 30 listopada. Od tego momentu adoracja będzie trwała cały czas. - Chciałbym zaprosić do włączenia się w adorację. Mamy taki pomysł, że grupy, wspólnoty, parafie podejmują dyżury adoracyjne w nocy, natomiast w ciągu dnia - w miarę możliwości. Można się zgłosić na stały dyżur - czy to nocny czy dzienny - lub po prostu zajrzeć do kaplicy - zachęca ks. Sławomir Płusa. 

Do modlitewnego szturmu zachęca również Biskup Radomski Henryk Tomasik: - Osoby z okolicznych parafii oraz mieszkańców Kozienic, Pionek i Radomia zachęcam do włączenia się w systematyczną modlitwę w intencji małżeństw i rodzin w Kaplicy Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II w Kolonii Jedlnia.

Kaplica jest już prawie gotowa, jednak jeszcze jest trochę pracy. Stąd też apel Biskupa Radomskiego o wsparcie inicjatywy: - Kaplica powstawała wysiłkiem wielu darczyńców, którzy wspierają Fundację „Płomień Eucharystyczny”, realizującą to dzieło. Doceniając to zaangażowanie proszę wszystkich diecezjan o wsparcie modlitewne tej inicjatywy oraz o złożenie ofiary do puszek w dniu 1 grudnia  i składam za to „Bóg zapłać” - apeluje pasterz diecezji radomskiej. 

Uroczystość poświęcenia Kaplicy Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II w Jedlni Kolonii odbędzie się w sobotę, 30 listopada. Najpierw o godz. 10.00 zaplanowane jest rozpoczęcie uroczystości w kościele parafialnym św. Mikołaja w Jedlni. Następnie o godz. 10.45 sprawowana będzie Msza św. na placu przed budynkiem. Wtedy również kaplica zostanie poświęcona. O godz. 12.00 di kaplicy wprowadzony będzie Najświętszy Sakrament - wtedy Wieczysta Adoracja rozpocznie się na dobre. 

O inicjatywie, działaniu Ducha Świętego na poszczególnych etapach prac i o tym, co udało się zrobić przez dwa lata, a czego jeszcze brakuje w Radiu Plus Radom opowiedział ks. Sławomir Płusa - prezes Fundacji "Eucharystyczny Płomień". Rozmawiała Weronika Chochoł: 

 

Zapraszamy do nas: