Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maciej Apostoł              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jóźwików, Sarbice
Dziś jest: Piątek, 14 maja 2021

Wydarzenia

Chwycili różańce i wyszli na ulicę

środa, 04 grudnia 2019 15:02 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Ponad 200 mężczyzn wzięło udział w trzeciej edycji "Męskiego Różańca" w Radomiu.

To inicjatywa Rycerzy Kolumba. - Mamy pokazać naszą wiarę, że mężczyźni też umieją się modlić na różańcu. Modlimy się w przede wszystkim w intencjach naszych rodzin. To jest nasze wielkie świadectwo - powiedział Jan Peas.

 

 

Tym razem "Męski Różaniec" zawitał do parafii św. Wacława na radomskim Starym Mieście. Ks. proboszcz Andrzej Tuszyński przybyliżył burzliwą historię tutejszego kościoła. Opowiedział także o unikatowym kamieniu z grobu uczestnika wyprawy krzyżowej.

 

 

Najpierw sprawowana była Msza Św. Ks. Krzysztof Bochniak mówił w homilii o adwentowej postawie mężczyzny, który powinien naśladować samego Boga. - Mamy być ludźmi, którzy naśladują swojego Boga czy też dążą do tego, żeby być tak jak Bóg w prawdomówności, wierności i odpowiedzialności. W Adwent warto dostrzec prawdomówność i wierność Boga wobec stworzenia - od Księgi Rodzaju po dziś. Mesjasz przyjdzie - to jest obietnica Pana Boga wobec każdego z nas - mówił ks. Bochniak.

 

 

Kapelan Rycerzy Kolumba ks. Wiesław Lenartowicz zaakcentował eschatologiczny wymiar Adwentu. - Co byśmy zrobili, gdyby nam kazano wyjść na środek i powiedzieć "Jestem gotowy na spotkanie z Panem Bogiem"? Jeżeli się nad tym zastanowimy, to wiemy co mamy posprzątać, to stajemy w prawdzie. To nasze zadanie na Adwent - powiedział.

  

Ks. Wiesław Lenartowicz przypomniał o potrzebie wiarygodnych mężczyzn. - Katolicki mężczyzna musi być godny zaufania, musi być prawdziwy kiedy staje przed Bogiem i przed drugim człowiekiem, razem ze swoimi słabościami, potknięciami. Tym różni się katolicki mężczyzna od innych, że na kolanach prosi o łaskę Bożą, by mógł się zmienić, żeby był silniejszy.

  

Jeden z rycerzy podzielił się refleksją na temat patriotyzmu w rodzinie.

  

Po liturgii mężczyźni z lampionami w ręku i modlitwą na ustach wyruszyli do niedawno odnowionej kapliczki przy ul. Limanowskiego. Tam odmówili różaniec. Podczas Modlitwy Pańskiej unosili różance do góry, a podczas Pozdrowienia Anielskiego klęczeli.

  

Mężczyźni podzielili się z nami motywacjami udziału w takiej modlitwie.

 

Najbliższy "Męski Różaniec" odbędzie się 5 stycznia 2020 r. o godz. 15 w kościele św. Teresy na radomskich Borkach.