Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Jasełka w kościele św. brata Alberta

niedziela, 12 stycznia 2020 21:26 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Kolędami opowiedziana historia Bożego Narodzenia

Święta Rodzina, uboga stajenka, mnóstwo siana, śpiący pasterze, rozśpiewane anioły i królowie niosący dary dla Jezusa. Do tego rozbudowana scenografia, zajmująca prawie całe prezbiterium zbudowały nastrój do głębokiego przeżywania prawdy o Bożym Narodzeniu. Schola dziecięca przy parafii św. brata Alberta w Radomiu zaprosiła w niedzielę, 12 stycznia 2020 roku na jasełka pt: Na sianie. W organizację inscenizacji zaangażowało się wiele osób, nie tylko dzieci i młodzież. Nad całością czuwał ks. Karol Kwiatkowski:

Wśrod widzów, którzy bardzo licznie przybyli do kościoła na os. Prędocinek byli nie tylko rodzice i bliscy czy znajomi, byli też parafianie, ale także osoby z innych parafii nie tylko z Radomia. Opinie widzów były bardzo pochlebne. Wiele osób było wyraźnie wzruszonych, dzieci z pasją opowiadały o tym co działo się podczas jasełek:

 

Wszystkim organizatorom, zaangażowanym w przygotowanie jasełek oraz przybyłym widzom podziękował na zakończenie ks. kan. Marek Janas proboszcz par. św. brata Alberta w Radomiu

Zapraszamy do nas: