Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Sukces Natalii Kosmowskiej w Będzinie

czwartek, 16 stycznia 2020 16:49 / Autor: Kamil Zapora
fot. archiwum prywatne
Kamil Zapora

Natalia Kosmowska z parafii NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole wygrała w kategorii soliści do lat 13 na 26. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie, który zakończył się 11 stycznia. 

Festiwal ten jest największą tego typu imprezą w Polsce, a sam Będzin zwany Stolicą Polskiej Kolędy. Odbywał się przez trzy dni w Państwowej Szkole Muzycznej. Wystąpiło ponad 140 wykonawców. Zaśpiewano ok. 400 kolęd.

Natalia Kosmowska wykonała utwory: „Noel” grupy TGD i „Gdy się Chrystus rodzi”.

Laureatka ma 12 lat i uczęszcza do szóstej klasy szkoły podstawowej. Mieszka w Opatkowicach w powiecie puławskim. Przygodę z piosenką zaczęła w wieku 3 lat. Właśnie wtedy po raz pierwszy wystąpiła przed szerszą publicznością podczas koncertu kolęd w Sanktuarium w Wysokim Kole. Obecnie jest uczennicą trzeciego roku państwowej szkoły muzycznej w Puławach w klasie fortepianu.

Największym marzeniem Natalki był udziału w programie The Voice Kids 3 i właśnie to marzenie w tej chwili się spełnia. Odcinek z jej udziałem będziemy mieli okazję zobaczyć w telewizji 25 stycznia.

Występ Natalii w czasie Festiwalu w Będzinie można obejrzeć TU.

Zapraszamy do nas: