Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Młodzież wciąż ta sama

sobota, 19 lipca 2014 14:25 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Za troskę o polską młodzież, która spędza tegoroczne wakacje na obozach i rekolekcjach, organizowanych przez katolickie stowarzyszenia i ruchy, dziękuje biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży. Jednocześnie z ubolewaniem stwierdził, że ostatni Raport o Sytuacji Polskich Rodzin, który został przygotowany przez Pełnomocnika Rządu do Spraw Rodziny, został praktycznie przemilczany.

Biskup Tomasik wyraził radość z faktu, że tysiące młodych osób spędza wakacje z Bogiem. - Nie tylko się modlą, ale i bawią. Niech ten obraz zobaczą ludzie, którzy twierdzą, że nie ma miejsca dla młodych ludzi w Kościele. To również znak troski o wychowanie młodego pokolenia. To znak dla naszych wspólnot, że tworzy się grupa ludzi, która chce budować środowisko chrześcijańskie. Dziękujemy Bogu za ten wysiłek duszpasterski - powiedział biskup Tomasik w swojej cotygodniowej audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

Biskup Henryk Tomasik z ubolewaniem stwierdził, że ostatni Raport o Sytuacji Polskich Rodzin, który został przygotowany przez Pełnomocnika Rządu do Spraw Rodziny, został praktycznie przemilczany. - Badania z dokumentu pokazują, że nasza młodzież jest niezmiennie wrażliwa na piękne ludzkie cechy. Można powiedzieć, że w naszej młodzieży jest dużo idealizmu, który został przytłumiony przez niektóre elementy naszej kultury - powiedział biskup radomski.

Bp Tomasik podziękował także rodzinom, które systematyczne troszczą się o rozwój swoich dzieci, nie tylko w roku szkolnym, ale i w czasie wakacji. - To ważne, by dzieci wzrastały duchowo, by uczyły się odpowiedzialności i szacunku - powiedział krajowy duszpasterz młodzieży.