Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard de Wyche, biskup
Dziś jest: 03 kwietnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Możesz uratować życie!

środa, 25 marca 2020 08:14 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay/amyelizabethquinn
Elżbieta Warchoł

25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Dziś obchodzimy także Dzień Świętości Życia, który został ustanowiony w odpowiedzi na słowa św. Jana Pawła II z encykliki Evangelium Vitae ogłoszonej 25 marca 1995 roku. Tradycją tego dnia jest także podejmowanie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym roku ze względu na panującą epidemię koronawirusa odwołane zostały zaplanowne obchody, marsze czy uroczystości. Można jednak zupełnie prywatnie, we własnym domu, tylko przed Panem Bogiem podjąć się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja dotyczy tylko jednego dziecka zagrożonego aborcją. Jego imię zna tylko sam Pan Bóg.

Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej - radosnej, bolesnej lub chwalebnej (Ojcze Nasz i 10 Zdrowaś Mario) oraz specjalne modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.

ROTA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo,wszyscy Aniołowie i Święci.

Wiedziony pragnieniem niesienia pomocynienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, 

że od dnia ....................................

biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen. Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą:  •  jedna Tajemnica Różańca Świętego  •  moje dobrowolne postanowienia  •  oraz poniższa codzienna modlitwa "Panie Jezu", którą teraz po raz pierwszy odmówię

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY "PANIE JEZU"

Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, "Człowieka Zawierzenia", który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Zapraszamy do nas: