Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

10-dniowe wakacyjne rekolekcje oazowe przy parafiach

czwartek, 28 maj 2020 13:58 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W diecezji radomskiej odbędą się młodzieżowe rekolekcje oazowe. Będą to 10-dniowe spotkania przy parafiach. Zapisy ruszają 10 czerwca.

W diecezji odbędą się dwa turnusy takich rekolekcji: od 13 do 22 lipca oraz od 3 do 12 sierpnia. Miejscem rekolekcje będę parafie w Radomiu, Opocznie, Kozienicach, Starachowicach, Końskich, Jedlińsku, czy Zwoleniu.

- Od samego początku, kiedy wybuchła epidemia koronawirusa wiedzieliśmy, że nie możemy zostawić młodych, tylko znaleźć taką przestrzeń, która będzie zgodna z przepisami państwowymi i umożliwi uczestnikom spotkanie z Bogiem we wspólnocie. Analizujemy cały czas sytuację i proponujemy, by nie odwoływać tegorocznych oaz wakacyjnych. Ale nie będą to 15-dniowe wyjazdy w ośrodkach oazowych, ale 10-dniowe spotkania przy parafiach - powiedział ks. Krzysztof Dukielski, moderator Ruchu Światło-Życie w diecezji radomskiej.

 Moderator dodaje, że cały czas trwają rozmowy z księżmi proboszczami i dogrywane są szczegóły organizacji rekolekcji. Poszukiwane są m.in. restauracje, gdzie będzie można zorganizować posiłki dla uczestników oaz.

- To świetna okazja do zmiany historii własnego życia. Na każdych rekolekcjach dzieją się cuda – dodaje ks. Dukielski.

Rekolekcje będą się rozpoczynać o godzinie 9 lub 10. W programie będą spotkania w małych grupach, śpiew, spotkanie z Biblia czy pogodny wieczór.

- Zdajemy sobie sprawę, że ciężko jest zrezygnować od tradycyjnej formy organizacji rekolekcji wakacyjnych. To wyzwanie, ale i szkoła kreatywności dla uczestników, animatorów i moderatorów. Będzie to również doskonała okazja do promocji ruchu oazowego na terenie danych wspólnot parafialnych – powiedziała s. Małgorzata Kobylarz, moderatorka diecezjalna ruchu oazowego.

Cała rozmowa z magazynie Od niedzieli do Niedzieli, 30 maja o godzinie 6.30 i 31 maja o 11.30.

Zapraszamy do nas: