Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Rycerskie przygotowania do ŚDM

sobota, 16 sierpnia 2014 13:42 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rycerze Kolumba pomogą przy organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Działania będą realizowane na dwóch płaszczyznach: organizacyjnej i duchowej. Rycerze Kolumba to ogólnoświatowa katolicka organizacja zrzeszająca mężczyzn, którzy modlitwą i pracą włączają się w działalność Kościoła na szczeblu parafii.

Andrzej Anasiak, delegat stanowy Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce poinformował, że został powołany specjalny zespół, który będzie współpracował z centralnym komitetem organizacyjnym ŚDM w Krakowie. - Z informacji, które uzyskaliśmy od naszych braci ze Stanów Zjednoczonych wiemy, że na przyjazd do Polski, przygotowują się duże grupy młodzieży z USA i Kanady. Będziemy chcieli pokazać im najważniejsze historyczne miejsca w Polsce - mówi Andrzej Anasiak, który był gościem Radia Plus Radom.

Drugi obszar przygotowań do ŚDM dotyczy formacji duchowej. W październiku Rycerze Kolumba wprowadzą w życie program "Tworzymy Kościół Domowy, czyli Rodzina Wiecznie Żywa", aby zaoferować rodzinom i parafiom możliwości do codziennej modlitwy, katechezy, czytania Pisma Świętego, projektów charytatywnych i działań społecznych. - Chcemy również poprzez ten program duszpasterski przygotować nasze rycerskie rodziny do przyjęcia uczestników Światowych Dni Młodzieży. Chcemy dać świadectwo naszej wiary - powiedział delegat stanowy Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce.

Liczący 1,8 mln członków Rycerze Kolumba są najliczniejszym na świecie bractwem i jedną z najbardziej aktywnych organizacji charytatywnych w USA. Są też obecni w Kanadzie, Filipinach, Meksyku, Polsce, Litwie, Ukrainie, Republice Dominikańskiej, Puerto Rico, Panamie, Bahamach, Wyspach Dziewiczych, Kubie, Gwatemali, a Wyspie Guam i w Hiszpanii.