Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Dom Księży Seniorów w Radomiu wolny od koronawirusa

poniedziałek, 27 lipca 2020 12:33 / Autor: Radosław Mizera
Dom Księży Seniorów w Radomiu
Radosław Mizera

Dom Księży Seniorów, który znajduje się przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, jest już wolny od koronawirusa. W minioną sobotę do szpitala przewieziono dwóch ostatnich księży, którzy chorowali na COVID-19. Dzisiaj przeprowadzana jest dezynfekcja obiektu.

Kanclerz radomskiej kurii biskupiej w Radomiu ks. Edward Poniewierski poinformował, że dotychczas z powodu koronawirusa zmarło pięciu księży-seniorów. W ostatni piątek do wieczności odszedł 90-letni ks. Henryk Bień, którego pogrzeb odbędzie się jutro, 18 lipca w parafii św. Marcina w Radzanowie.

- Dwóch ostatnich księży-seniorów zarażonych COVID-19 zostało w sobotę przewiezionych do szpitala. Zrobiono to w celu zdezynfekowania całego obiektu, która jest dokonywana w dniu dzisiejszym. W szpitalu nadal przebywa 6 księży-seniorów, a w tym 2 w stanie ciężkim. W ostatni piątek zmarł ksiądz, który jest piątą ofiarą koronawirusa Domu Księży Seniorów - powiedział Radiu Plus Radom ks. Poniewierski.

Ksiądz kanclerz dodał, że wolni od koronawirusa są też pracownicy domu. - Zarażone były dwie panie, ale mają już wynik ujemny. Obie panie przebywały na kwarantannie. Dziękuję służbie zdrowia za dotychczasową pracę na rzecz naszych księży. Dzięki pracy lekarzy ocalono życie pozostałych księży seniorów - powiedział ks. Poniewierski.

Zakażenie koronawirusem w Domu Księży Seniorów stwierdzono na początku lipca. Po przeprowadzeniu testów przez służby sanitarne, potwierdzono obecność koronawirusa u dziesięciu mieszkańców domu, u niektórych z nich pojawiły się objawy chorobowe.

Dom Księży Seniorów jest samowystarczalny i stanowi oddzielny, samodzielnie funkcjonujący obiekt z własnym personelem. Wszyscy mieszkańcy mają zagwarantowane posiłki, które są dostarczane do ich mieszkań, natomiast tych, którym potrzebne są: bezpośrednie wsparcie i pielęgnacja wspierają pracownicy Domu, a także dwaj bracia zakonni ze Wspólnoty Chrystusa Cierpiącego w Kałkowie, którzy pracują jako wolontariusze.