Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Chcesz iść na pielgrzymkę? Obserwuj swój stan zdrowia!

wtorek, 28 lipca 2020 08:56 / Autor: Weronika Chochoł
fot. weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Osoby, które chcą wyruszyć w 42. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę powinni obserwować swój stan zdrowia pod kątem koronawirusa i unikać ryzykownych kontaktów. Do wyjścia zostało jeszcze tylko 9 dni. 

Tegoroczna piesza pielgrzymka na Jasną Górę z diecezji radomskiej odbędzie się w reżimie sanitarnym i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Pielgrzymi nocować będą w namiotach, samodzielnie będą przygotowywać posiłki. W tym roku trzeba będzie również zrezygnować z odwiedzin na szlaku. Wszystko to, by ryzyko zakażenia koronawirusem na pielgrzymce ograniczyć do minimum. 

Pielgrzymi zostaną poinformowani o ryzyku epidemiologicznym i będą zobowiązani do podpisania deklaracji, dotyczącej świadomości ewentualnego zagrożenia. 

                                       

Każdy pątnik będzie musiał również podpisać dokument świadczący o tym, że według swojej najlepszej wiedzy, w ciągu ostatnich 14 dni nie był narażony na kontakt z osobą zakażoną i sam nie jest zakażony. 

42. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę wyruszy w czwartek, 6 sierpnia. O obserwowanie swojego stanu zdrowia i unikanie ryzykownych kontaktów przed pielgrzymką apeluje ks. Krzysztof Bochniak - kierownik II kolumny radomskiej: 

Podczas pielgrzymki obowiązkowe będzie mierzenie temperatury, zachowanie dystansu społecznego i zasad higieny. Chęć udziału w 42. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę zadeklarowało póki co 8 grup. Dla porównania, w poprzednich latach było ich ponad 40.