Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Zmarł ks. Ireneusz Szustak. Pogrzeb w poniedziałek i wtorek

piątek, 14 sierpnia 2020 12:02 / Autor: Radosław Mizera
Archiwum parafii św. Bartłomieja w Opocznie
Radosław Mizera

Zmarł ks. Ireneusz Szustak, wikariusz parafii św. Bartłomieja w Opocznie. Miał 41 lat.

Ks. Ireneusz Szustak urodził się 2 czerwca 1979 r. w Radoszycach. Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 2005 r. z rąk ks. bpa Zygmunta Zimowskiego. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Wierzbica i św. Bartłomieja w Opocznie. Wspólorganizował diecezjalne rozgrywki mistrzostw ministrantów w halowej piłce nożnej. 

- Niezwykłe zaangażowany duchowny w życie parafii i Opoczna. Osoba, na którą zawsze mogliśmy liczyć jako samorząd i jako opocznianie. Byliśmy rówieśnikami. Trudno jest się pogodzić z taką stratą. Niech odpoczywa w pokoju - napisał w mediach społecznościowych Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą świętą żałobną, która będzie sprawowana w poniedziałek, 17 sierpnia, o godzinie 19.00 w parafii św. Bartłomieja w Opocznie. Msza święta pogrzebowa celebrowana będzie we wtorek, 18 sierpnia, o godzinie 10.00, w parafii św. Maksymiliana Kolbe i św. Faustyny Kowalskiej w Wilczkowicach. Po Mszy św. pochowanie ciała na miejscowym cmentarzu.