Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Wysokie Koło zaprasza w sobotę wszystkich chorych

wtorek, 18 sierpnia 2020 15:46 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

Rejonowy Dzień Chorych odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 sierpnia w Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole.

Co roku, w sierpniu, do Wysokiego Koła pielgrzymują ludzie chorzy z okolicznych dekanatów: Czarnoleskiego, Głowaczowskiego, Kozienickiego, Lipskiego, Pionkowskiego i Zwoleńskiego. Jak przypomina ks. Szymon Mucha kustosz maryjnego sanktuarium ten dzień obchodzony jest od wielu lat, zawsze z okazji przypadającej 18 sierpnia rocznicy koronacji cudownego obrazu i w pierwszą sobotę po tej dacie. W tym roku jest to sobota, 22 sierpnia.

Rejonowy Dzień Chorych rozpocznie spotkanie o godz. 10:00. O godz. 12.00 sprawowana będzie Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Adama Odzimka zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób Lourdzki.

Całość spotkania odbędzie się w kościele i będzie transmitowana drogą internetową. Msza Św. będzie sprawowana w kaplicy Cudownego Obrazu. - To szczególnie ważne w czasie epidemii. Z pewnością wiele osób nie będzie mogło osobiście pojawić się w sanktuarium – podkreśla ks. Szymom Mucha

 

Jak dodaje kustosz Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole ten dzień dla chorych jest, z jednej strony umocnieniem w cierpieniu, z drugiej dodaje siły w codziennym zmaganiu się z chorobą.