Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Solarczyk: Wielki Post to czas odnowienia naszej relacji z Bogiem

wtorek, 16 lutego 2021 17:11 / Autor: Radosław Mizera
Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl
Radosław Mizera

Wielki Post to czas odnowienia naszej relacji z Bogiem – powiedział biskup radomski Marek Solarczyk. Przy okazji zachęcił, by biorąc pod uwagę reżim sanitarny w tym okresie korzystać z mszy świętych, spowiedzi, adoracji Najświętszego Sakramentu i nabożeństw drogi krzyżowej.

Bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył Mszy św. w Środę Popielcową, rozpoczynającą okres Wielkiego Postu. Celebra sprawowana będzie w radomskiej katedrze o godz. 18.00. Bp Marek Solarczyk poprowadzi także pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej w katedrze. Odbędzie się ono w piątek, 19 lutego o godz. 17.15. Ten dzień i ta modlitwa ma swą szczególną intencję: wynagrodzenie za grzechy seksualnych nadużyć wobec nieletnich.

Bp Marek Solarczyk, który był gościem Radia Plus Radom powiedział, że Wielki Post jest czasem nawrócenia, czyli odnowienia, ożywienia, udoskonalenia osobistej relacji z Bogiem. - Musimy stanąć z tym przekonaniem, że jest to ważny czas, bogaty duchowo czas i chcę go jak najlepiej przeżyć – powiedział ksiądz biskup.

Bp Solarczyk zwrócił uwagę, że warto także spojrzeć na Wielki Post, jako na "czas przygotowania na największe wydarzenie roku w życiu wiary – na Święta Paschalne, czyli czas radości z otrzymania odkupienia, daru chrztu św., sakramentu pokuty i pojednania, czy w końcu daru Eucharystii”.

Bp Solarczyk skierował komunikat do kapłanów z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu.

„Drodzy Kapłani Diecezji Radomskiej! Za kilka dni rozpoczniemy Wielki Post. Ten wyjątkowy czas niesie wiele duszpasterskich wyzwań związanych z oddaną posługą wiernym w trudnym czasie nadal trwającej epidemii. Pamiętajmy, że jest to okres pokuty, w którym pragniemy pogłębić nasze życie duchowe i z jeszcze większą gorliwością służyć Bogu we wspólnocie Kościoła Radomskiego. Zachęcam wszystkich kapłanów naszej diecezji do podjęcia wielkopostnych postanowień: godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy różańcowej i praktyki piątkowego postu. Niech duchowa troska przyniesie obfite owoce Bożej łaski w naszej posłudze. Niech będzie umocnieniem na drodze wiary naszych wspólnot parafialnych i przygotuje nas na ofiarne przeżycie rozpoczynającego się 11 kwietnia Jerycha Różańcowego w naszej diecezji. Niech wstawiennictwo Matki Bożej i świętego Józefa umacnia nas w oddanym pełnieniu woli Boga”.