Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maciej Apostoł              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jóźwików, Sarbice
Dziś jest: Piątek, 14 maja 2021

Wydarzenia

Jutro dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich

czwartek, 18 lutego 2021 16:14 / Autor: Newsroom
Newsroom

“Wspólnota ze Zranionymi” pod takim hasłem będzie w piątek przeżywany Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

– Skrzywdzeni mają prawo liczyć na to, że na długiej i trudnej drodze zdrowienia nie zabraknie im także duchowego wsparcia całej wspólnoty Kościoła – podkreśla abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Do włączenia się do tej modlitwy zachęca ks. Jarosław Wojtkun, delegat Biskupa Radomskiego ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

– W diecezji radomskiej włączymy się w tę inicjatywę Konferencji Episkopatu Polski w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, który wezwał, byśmy solidarnie wzięli na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci i sióstr zranionych na ciele i duszy. Na tegoroczny „Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich” zostały przygotowane materiały duszpasterskie: propozycja intencji modlitwy wiernych i drogi krzyżowej oraz rozważania różańcowe.

Bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył nabożeństwu Drogi Krzyżowej w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu o godz. 17.15, a następnie będzie przewodniczył mszy świętej o godz. 18.00.

Radio PLUS Radom zaprasza o godz. 19.15 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej z rozważaniami księdza biskupa Marka Solarczyka z okazji Dnia modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.