Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Walerian, męczennik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Białaczów
Dziś jest: Środa, 14 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Życzenia Wielkanocne Biskupów Radomskich

sobota, 03 kwietnia 2021 02:28 / Autor: Radosław Mizera
foto: depositphotos.com
Radosław Mizera

Wielkanocne spotkania ludzi ze Zmartwychwstałym Jezusem Chrystusem sprawiały, że doświadczali oni mocy Bożego Życia we wszystkich tajemnicach swojego życia.

Biskup radomski Marek Solarczyk napisał, że "razem z Marią Magdaleną zawierzamy Bożej Miłości tych, którzy wytrwale i z ofiarną miłością przeżywają swoje życiowe powołania". - Podążając do pustego grobu z Piotrem i Janem, dziękujemy za duchową moc ofiarowaną nam przez wszystkich żyjących w mocy Bożej łaski. Stając przy apostole Tomaszu, dziękujemy za każdego człowieka, który oddał życie Bogu, pokonując swoje zwątpienia i trudności w wierze.

Od uczniów idących do Emaus uczymy się wrażliwości serca i otwartości wiary na bliskość Pana. Dziękujemy wszystkim, na których zawsze możemy liczyć i którzy niosą pomoc w tym trudnym czasie samotności, choroby i oczekiwania na bezpieczne warunki życia.

Wsłuchując się w wyznanie miłości, poprzez które apostoł Piotr oddał całego siebie Jedynemu Kapłanowi, dziękujemy duszpasterzom, którzy byli sługami Bożego Miłosierdzia i opiekunami Bożego Życia w ludzkich duszach.

Niech czas Świąt Wielkanocnych, pomimo otaczających nas trudności, przyniesie umocnienie życia z Bogiem, utrwalenie pokoju i miłości pośród nas oraz odnowi nadzieję na owoce Bożej opieki.

Niech Matka Boża będzie orędowniczką naszych spraw i wyjedna naszej diecezji obfite owoce rozpoczynającego się w Niedzielę Miłosierdzia Jerycha Rodzin - napisał biskup radomski Marek Solarczyk:

- W tym czasie zostaliśmy obdarowani mądrością krzyża, która mówi nam o sensie cierpienia. Zostaliśmy również obdarowani nadzieją naszego zmartwychwstania. Życzę umocnienia w wierze - powiedział biskup pomocniczy diecezji radomskiej Piotr Turzyński:

Biskup-senior Henryk Tomasik w swoich życzeniach wspomniał ludzi, którzy są zaangażowani w walkę z pandemią. - Dziękuję tym, którzy ofiarnie służą społeczeństwu. Podziwiamy pracę służb medycznych, czy wolontariuszy i wszystkich służb zapewniających bezpieczeństwo. Życzę Bożego pokoju w sercach - powiedział biskup Henryk Tomasik: