Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Marek Solarczyk: będę niósł w sercu naszych maturzystów

wtorek, 20 kwietnia 2021 09:05 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Biskup Marek Solarczyk będzie się modlił na Jasnej Górze intencji maturzystów. Pielgrzymka odbędzie się 21 kwietnia. Z powodu obostrzeń sanitarnych biskup radomski z maturzystami spotka się online i przed ekranami telewizorów. Ponadto duszpasterze akademiccy zorganizowali akcję: "Maturzysto, daj się pobłogosławić!".

- W modlitwie przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, będę niósł w sercu naszych maturzystów - powiedział Radiu Plus Radom bp Solarczyk, który jednocześnie przyznał, że był to bardzo trudny i niesamowicie wymagający rok dla maturzystów z powodu trwającej pandemii.

O godz. 13.30 w jasnogórskiej kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył Mszy św. w intencji maturzystów. W Eucharystii będzie można uczestniczyć duchowo, łącząc się za pomocą środków społecznego przekazu. Transmisja liturgii będzie w TV Trwam i kanale YouTube Jasnej Góry.

Ks. Stanisław Piekielnik z Wydziału Katechetycznego Radomskiej Kurii zaprosił do wspólnej modlitwy wszystkich maturzystów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów. - To jest ważny czas podziękowania za lata nauki, za ludzi, których spotkali na swojej drodze, nauczycieli, przyjaciół i kolegów ze szkoły. Wśród ważnych intencji są i te związane z wyborem drogi życiowej czy studiów - powiedział ks. Piekielnik.

Od 4 do 6 maja o godz. 6.00 bp Marek Solarczyk będzie sprawował Msze św. w intencji maturzystów w radomskiej katedrze. Eucharystie będą transmitowane w Radiu Plus Radom.

W tym samym terminie w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu o godz. 19.00 będą sprawowane Msze św. w intencji maturzystów.

Duszpasterstwo zorganizowało także akcję: "Maturzysto, daj się pobłogosławić!". Od 19 kwietnia maturzyści mogą przyjść do duszpasterstwa akademickiego, o jakiejkolwiek porze i poprosić duszpasterzy o indywidualne błogosławieństwo. - Dzwoń, pisz, przychodź! Daj się omodlić - zachęcają duszpasterze na Facebooku. Numery kontaktowe: +48 692 430 795 i +48 783 598 219" .