Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Litanię Loretańską śpiewają na podwórzach

czwartek, 29 kwietnia 2021 12:32 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Od 5 lat w parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu praktykowana jest tradycja śpiewania w każdą niedzielę maja Litanii Loretańskiej do Matki Bożej na podwórzach między blokami na os. Obozisko. Tak będzie i w tym roku!

 Chodzi o to, by być bliżej osób starszych i chorych. Osiedle Obozisko, to jedno z najstarszych osiedli Radomia. Wśród parafian jest wiele osób starszych i chorych, które nie mogą już przyjść do kościoła. To z myślą o nich od 5 lat odbywa się śpiewanie Litanii Loretańskiej na podwórzach, między blokami. Organizacyjnie pomagają w tym Rycerze Kolumba, którzy troszczą się o dostarczenie figury Matki Bożej, stolik, nagłośnienie czy wydrukowane teksty pieśni oraz litanii. Ks. Gabriel Marciniak, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu:

W niedzielę, 2 maja o godzinie 20.00 śpiewanie Litanii Loretańskiej odbędzie się między blokami przy ul. Brandta 4, Śniadeckich 11, Chełmońskiego 3 i Rodziny Winczewskich 12.