Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Nieście Boga wszystkim, którzy tracą sens i wiarę

sobota, 08 maj 2021 18:43 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży rośnie w siłę - w parafii Matki Bożej Różańcowej na Bielisze przyrzeczenie złożyło dziś 16 kandydatów z sześciu parafii.

Nowe oddziały KSM powstają na terenie diecezji radomskiej. Uroczyste przyczenia złożyło dziś 16 nowych członków, a już za tydzień do tego zacnego grona dołączy kolejnych 32. Uroczyste przyrzeczenie przeprowadzone zostanie 15 maja w parafii św. Wojciecha w Skrzyńsku. – To bardzo cieszy, że młodzi ludzie chcą działać w stowarzyszeniu, chcą rozwijać swoją wiarę, mimo tego trudnego czasu, w którym przyszło nam żyć – mówi ks. Adrian Jakubiak, diecezjalny asystent KSM:

- To wspaniała młodzież, która chce inaczej przeżywać swoją młodość, która nie che jej przespać. Dołącza do naszego stowarzyszenia, które ma rozwijać duchowo i otwierać na miłość do Ojczyzny - dodaje.

Młodzież przyrzekała dziś wierność Bogu, Krzyżowi i Ojczyźnie oraz dobroć dla bliźniego:

W gronie nowych członków znaleźli się m.in. Aleksandra Woźniak i Aleksandra Drab z Cerekwi oraz Mikołaj Prokop z Kowali. - Bardzo się cieszymy, że możemy przystąpić do KSM. To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Chcemy pomagać chorym, starszym i potrzebujacym, organizować czas dzieciom i młodzieży, pokazywać, że życie bez Boga nie ma żadnej wartości - mówią:

W ostatnim czasie, oddziały KSM powstawały m.in. w Libiszowie, Kraśnicy, Opocznie przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, Paradyżu, Cerekwi, Skrzyńsku, Odrzywole, Żarnowie, Skarżysku-Kamiennej przy parafii św. Brata Alberta czy Kowali.

W diecezji radomskiej działa obecnie 37 oddziałów KSM, w tym 6 nowych.