Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Marta              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Bardzice
Dziś jest: Czwartek, 29 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Margaretki zaniosły swoje intencje przed oblicze Pani Wysokolskiej

sobota, 19 czerwca 2021 11:32 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Po raz piętnasty apostolat „Margaretka" diecezji radomskiej spotkał się na wspólnej modlitwie w Sanktuarium Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole. Motywem przewodnim tegorocznej pielgrzymki było nauczanie Stefana Wyszyńskiego.

Apostolat „Margaretka” zrzesza osoby, które otaczają opieką modlitewną kapłanów. Jak przyznaje ks. Grzegorz Tęcza, opiekun apostolatu, ruch prężnie rozwija się w naszej diecezji:

Główną intencją z jaką Margaretki przyjechały dziś do Wysokiego Koła była oczywiście modlitwa za swoich kapłanów, jednak każda z nich miała jeszcze swoje prywatne sprawy, które chciała zawierzyć Matce Bożej:

Pielgrzymka rozpoczęła się od adoracji Najświętszego Sakramentu oraz konferencji poświęconej kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Zarówno konferencję jak i homilię w czasie mszy wygłosił ks. Marek Adamczyk:

Kustosz sanktuarium ks. Szymon Mucha nie krył radości, że po roku przerwy spowodowanej pandemią Wysokie Koło, znów może gościć pielgrzymów w tradycyjnej formie:

Ruch Margaretek założyła 29 lat temu w Quebek w Kanadzie prof. Louise Ward. Apostolat swoją nazwę zawdzięcza Margaret O’Donnel, która przez 27 lat, większość swego życia, spędziła przykuta do łóżka. Sparaliżowana od stóp do głów sens życia znalazła w modlitwie za kapłanów.