Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Kurs dla narzeczonych - nowa edycja w lipcu!

poniedziałek, 21 czerwca 2021 13:31 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. pixabay.com
Magdalena Gliszczyńska

Nowa edycja spotkań dla narzeczonych w Diecezji Radomskiej rozpocznie się 3 lipca br., a zakończy dniem skupienia 11 września br. - Serdecznie zapraszam wszystkie pary, które planują zawarcie sakramentu małżeństwa na jesieni, czy pod koniec roku, do wzięcia udział w spotkaniach przygotowujących do małżeństwa - mówi ks. Sławomir Adamczyk diecezjalny Duszpasterz Rodzin.

Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa odbywa się w okresie bezpośrednio poprzedzającym ślub. Powinno ono rozpocząć się przy zgłoszeniu proboszczowi zamiaru zawarcia małżeństwa sakramentalnego, przynajmniej 6 miesięcy przed ślubem. - Celem tego przygotowania jest zrozumienie sensu ślubu kościelnego oraz dalszego budowania małżeństwa na łasce sakramentu małżeństwa oraz zacieśnianie więzi między narzeczonymi, a po ślubie małżonkami. Na tym etapie w przygotowaniu powinni brać udział obydwoje narzeczonych - podkreśla ks. Sławomir Adamczyk.

Przygotowanie do małżeństwa odbywa się w cyklu 10 spotkań. Najbliższa edycja spotkań z narzeczonymi przygotowującymi się do małżeństwa rozpocznie się 3 lipca, a skończy dniem skupienia dla narzeczonych w sanktuariach maryjnych w drugą sobotę września, czyli 11 września 2021 roku. - W tym czasie w każdym dekanacie Diecezji Radomskiej będą odbywać się takie spotkania z narzeczonymi. Informacje o tym będą podawane w poszczególnych parafialnych – informuje duszpasterz rodzin.