Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Powstanie Rada ds. Rodziny

piątek, 22 września 2023 20:30 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Wspólnoty i ruchy działające w diecezji radomskiej będą współdziałały na rzecz rodzin. Powstanie Rada ds. Rodziny.

Mszy świętej w intencji rodzin oraz ruchów i wspólnot działających na rzecz rodzin diecezji radomskiej przewodniczył w piątek, 22 września 2023 roku w kościele św. Wacława w Radomiu bp Marek Solarczyk. Było to pierwsze spotkanie, którego celem było zawiązanie Rady ds. Rodziny-mówił przed liturgią do zgromadzonych biskup radomski Marek Solarczyk:

W homilii nawiązującej do czytań liturgicznych biskup radomski Marek Solarczyk zachęcił, byśmy byli sługami tego co jest Bożym dziełem i trwa na wieki. Co sprawia, że w tym co jest naszą codziennością objawiają się tajemnice Boga:

Już na zakończenie Mszy św. sprawowanej w obecności relikwii św. Jana Pawła II, patrona rodzin - bp Marek Solarczyk zauważył:

W rozmowie z Radiem Plus Radom bp radomski Marek Solarczyk wyjaśniał powody, dla których ma powstać Rada ds. Rodziny:

O istocie rady mówił także ks. Krzysztof Bochniak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej:

Na potrzebę powstania Rady ds. Rodziny złożonej z przedstawicieli różnych wspólnot i ruchów wskazała także Justyna Mazur, doradca rodzinny i prezes radomskiego Oddziału Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny:

Do pracy w Radzie ds. Rodziny zostali zaproszeni między innymi kapłani, przedstawiciele Ruchu Domowego Kościoła czy Akcji Katolickiej oraz doradcy rodzinni. Kolejne spotkanie odbędzie się w listopadzie.