Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Duchowe naładowanie akumulatorów - rusz się z nami na pielgrzymi szlak!

środa, 28 lipca 2021 11:38 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

- Piesza pielgrzymka to przede wszystkim aktywność duchowa. Każdy ma też intencję, z którą chce pielgrzymować, którą chce przedstawić Matce Bożej na Jasnej Górze – mówi ks. Damian Wieruszewski kierownik grupy nr 19 Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej z parafii św. Rafała na radomskim Ustroniu.

Trwają przygotowania do Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. W tym roku pątnicy wyruszą na szlak już po raz czterdziesty trzeci. - W ubiegłym roku pielgrzymowaliśmy w bardzo okrojonym składzie. Tym razem mamy nadzieję, że będzie inaczej. Od strony organizacyjnej wszystko jest przygotowane. Pielgrzymka to szansa na spotkanie się z drugim człowiekiem i Panem Bogiem. To naładowanie akumulatorów tych duchowych – podkreśla ks. Damian Wieruszewski.

Z kolei Bogdan Bilski jest kwatermistrzem gr 19, wyrusza po raz szósty. - Grupa nasza będzie miała noclegi pod namiotami, czy też w szkołach lub remizach. Dbamy, żeby było bezpiecznie. Nie możemy u gospodarzy ze względu na pandemię. Warto zabrać leki, jeśli takie ktoś przyjmuje, dobre buty, nakrycie głowy, płaszcz przeciwdeszczowy - podkreśla Bogdan Bilski.

Liderem gr 19 jest Jan Cheda. - Zapraszam wszystkich. Ci, którzy idą pierwszy raz. Nie bójcie się wyruszcie razem z nami. To niezwykłe doświadczenie, oderwanie się od codzienności. Łączność z Bogiem i drugim człowiekiem. To, jak powiedział Ksiądz ładowanie duchowych akumulatorów – dodaje Jan Cheda.

Posłuchajcie całej rozmowy z naszymi gośćmi. Rozmawiała Magda Gliszczyńska