Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Relikwie rodziny Ulmów w paradyskim sanktuarium

środa, 01 maj 2024 19:07 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W diecezji radomskiej trwa peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów. Dzisiaj modlili się przy nich mieszkańcy Paradyża i okolic. Uroczystości przewodniczył bp Marek Solarczyk.

Relikwie i obraz rodziny Ulmów wniosła do sanktuarium rodzina Sowów. Z kolei powitania relikwii w imieniu parafian dokonała Aneta Smak w wraz z rodziną.

Ks. Krzysztof Bochniak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezji Radomskiej przypomniał, że w relikwiarzu, który trafił do paradyskiego sanktuarium znajdują się szczątki wszystkich członków bł. rodziny Ulmów. Peregrynuje on po całej Polsce, a do soboty jest na terenie diecezji radomskiej.

Zgromadzone w sanktuarium osoby, a w sposób szczególny przybyłe tu rodziny, przywitał ks. prał. Piotr Supierz, proboszcz parafii.

Msza święta w paradyskim sanktuarium sprawowana była pod przewodnictwem ks. bp. Marka Solarczyka. W swojej homilii mówił on m.in. o postawie św. Józefa, jego świętości, wielkiej ufności wiary i wrażliwości na to, co jest od Boga na każdym etapie jego życia. – A na pewno tego, które było związane z Maryją, a potem z Jezusem. I to jest, moi drodzy, dla nas dzisiaj właśnie to wielkie przypomnienie czy wielka zachęta, jeżeli chodzi również o tę tajemnicę relikwii i świętości rodziny Ulmów. Oni też nieśli tę prawdę. My też dlatego tu jesteśmy, że chcemy to nieść – mówił biskup o umiejętności dostrzeżenia Boga i Jego planów w naszym życiu. Posłuchaj całej homilii ks. bp. Marka Solarczyka:

W peregrynację relikwii w paradyskim sanktuarium licznie włączyli się okoliczni parafianie i pielgrzymi.

Do Paradyża wraz z rodziną przyjechał także poseł Robert Telus. – Rodzina Ulmów daje nam przykład, że powinniśmy umieć służyć innym – mówił.

Po mszy wystąpił w sanktuarium wystąpił zespół Karabanio, a na placu przy kościele przeprowadzony został festyn rodzinny z licznymi atrakcjami dla najmłodszych.