Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Paszport Turystyczny Województwa Mazowieckiego po raz trzeci

piątek, 14 czerwca 2013 11:56 / Autor: Robert Kłos
Robert Kłos

Po przygodę i nagrody. Rusza kolejna edycja programu Paszport Turystyczny Województwa Mazowieckiego. Jest o co walczyć. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: samochodowe i turystyczne nawigacje GPS oraz zestawy piknikowe.

Zasada jest prosta– do końca października trzeba odwiedzić jak najwięcej muzeów, galerii, teatrów biorących udział w projekcie i zebrać jak największą liczbę pieczątek.

Już po raz trzeci Samorząd Województwa Mazowieckiego zachęca do aktywnego zwiedzania Mazowsza. W tym roku w akcji bierze udział 46 instytucji – wśród nich mazowieckie muzea, galerie oraz teatry (pełna lista w załączniku), a także Termy Mszczonów, gdzie dodatkowo można zdobyć pieczątkę. Partnerem programu są także Koleje Mazowieckie.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zgłosić się po paszport turystyczny np. do organizatora, instytucji biorącej udział w programie lub punktu informacji turystycznej albo wydrukować go ze strony www.mazovia.pl, a następnie zbierać pieczątki, które przeliczane są na punkty. Nowością w tegorocznej edycji jest kupon konkursowy zamieszczony w środku paszportu, na którym gromadzone są pieczątki.

Odwiedzając instytucje zlokalizowane w Warszawie, otrzymujemy jeden punkt, a dwa – za te w regionie. Wśród osób, które zbiorą minimum 27 punktów zostaną rozlosowane nagrody główne, czyli samochodowe nawigacje GPS. II miejsce to turystyczne nawigacje rowerowe (minimum 23 punkty), a III – zestawy piknikowe (minimum 19 punktów). Losowanie nagród odbędzie się do końca listopada br.

Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu nagród jest dostarczenie do 31 października br. samego kuponu z odpowiednią liczbą zebranych pieczątek oraz wypełnioną i podpisaną kartą identyfikacyjną do siedziby Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki, na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa (w przypadku wysłania pocztą decyduje data stempla pocztowego).

Wszelkie informacje o programie można otrzymać pod numerami tel. 22 59 79 520 lub wysyłając pytania na adres e-mail: ółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej samorządu województwa mazowieckiego www.mazovia.pl.

W tym roku Partnerami merytorycznymi programu są: Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Mazowieckie Forum Oddziałów. (za: Marta Milewska Rzecznik Prasowy Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego)