Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

DIECEZJA RADOMSKA

10 kleryków rozpocznie formację do kapłaństwa w WSD w Radomiu

środa, 22 września 2021 16:23 / Autor: Radosław Mizera
foto: WSD RADOM
Radosław Mizera

 Dziesięciu kleryków rozpocznie się formację do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Dla porównania, w ubiegłym roku zgłosiło się trzech mężczyzn, z czego formację na drugim roku będzie kontynuować dwóch.

Radom szczepienia

- Biorąc pod uwagę spadek powołań, to wydaje się, że liczba dziesięciu kandydatów do seminarium jest optymistyczna. Towarzyszy nam radość, bo w trudnym kontekście kulturowym, społecznym są chłopcy, którzy wchodzą na drogę powołania – powiedział ks. dr Marek Adamczyk, który od czerwca 2021 roku jest nowym rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Dodał, że większość kandydatów była aktywnie zaangażowana w formację w różnych grupach parafialnych, część ukończyła studia, a część przerwała naukę na uczelniach z powodu chęci studiowania w seminarium duchownym.

- Dla nas to powód kolejny do radości, bo dziesięciu kandydatów jest w stanie stworzyć dobrą wspólnotę, która będzie przygotowywała się do święceń kapłańskich. Ta liczba to efekt modlitwy bardzo wielu wspólnot parafialnych, za którą już dzisiaj dziękujemy i prosimy o więcej – dodał ks. Marek Adamczyk. W sumie rok formacyjny w radomskim seminarium duchownym rozpocznie 42 alumnów.

Inauguracja roku akademickiego i formacyjnego w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbędzie się 11 października.