Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" i biskup Marek Solarczyk podsumowali "Wakacje z uśmiechem"

poniedziałek, 01 sierpnia 2022 14:12 / Autor: Ewelina Walczak
fot. Radio Plus Radom
Ewelina Walczak

W tym roku Fundacja oprócz spotkań dla swych podopiecznych, zorganizowała „Wakacje z uśmiechem” dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Miały one miejsce w Warszawie i Opolu, a największy z nich odbywał się od 25 lipca do 1 sierpnia w Radomiu.

"Wakacje z uśmiechem" to bezpłatne ośmiodniowe wyjazdy, organizowane przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", dla młodych osób ( w wieku od 12-18 lat) z Ukrainy, które uciekając przed wojną znalazły schronienie w Polsce. Na prawie 140 uczestników w naszym mieście czekało wiele atrakcji. Było to m.in zwiedzanie miasta i wycieczki terenowe, zajęcia edukacyjne z historii i kultury polskiej, zawody sportowe, zajęcia taneczne i integracyjne czy zajęcia muzyczne. - Ten tegoroczny obóz wakacyjny jest takim wyjątkowym dopełnieniem i połączeniem, tych dwóch rzeczywistości. Tej odpowiedzi na pomoc, troskę, dla dzieci i młodzieży którzy przybyli do nas z Ukrainy, a jednocześnie tej takiej naturalnej troski Fundacji właśnie o młodych po to aby ich wspierać i pomagać w ich rozwoju- mówi biskup Marek Solarczyk:

Partnerami Fundacji w realizacji tego przedsięwzięcia byli: Diecezji Radomska, Miasto Radom, Muzeum Wsi Radomskiej, Wyższe Seminarium Duchowne, Uniwersytet Technologiczno- Humanisytyczny oraz inne instytucje. - Bardzo się cieszymy, że choć odrobinę mogliśmy się przyczynić do tego, że na twarzach dzieci z Ukrainy mógł zagościć uśmiech - mówi  Katarzyna Piechota-Kaim z Urzędu Miasta:

Całodobową opiekę nad uczestnikami obozu zapewniają stypendyści Fundacji oraz wolontariusze. - To była heroiczna praca. Często Ci wolontariusze spali zalewdie po 3 godziny- mówi ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”:

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od ponad dwudziestu lat pomaga zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Program stypendialny, do którego można dołączyć już w VII klasie szkoły podstawowej trwa aż do zakończenia studiów. Oprócz wsparcia finansowego Fundacja oferuje swoim podopiecznym formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II, który jest jej patronem. Przez lata działalności Fundacja pomogła ukończyć studia tysiącom młodych ludzi.