Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Biskup nominat pielgrzymował do Błotnicy

niedziela, 18 stycznia 2015 23:09 / Autor: Jacek Wieczorek
Jacek Wieczorek

Biskup nominat Piotr Turzyński udał się dzisiaj do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy, aby podziękować za papieską nominację na biskupa pomocniczego diecezji radomskiej.

Biskup nominat Piotr Turzyński udał się dzisiaj do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy, aby podziękować Pani Ziemi Radomskiej za papieską nominację na biskupa pomocniczego Diecezji Radomskiej. To właśnie w tej parafii spędzał w dzieciństwie i młodości wakacje u krewnych w Starym Sopocie. Biskup nominat odprawił Mszę św. o godz. 12.00 i udzielił błogosławieństwa dzieciom. W homilii mówił o pięknie powołania do chrześcijaństwa. Nawiązał również do uroczystości Św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Patrona Zakonu Paulinów mówiąc o fenomenie czasów ojców pustyni, którzy „w samotności i kontemplacji szukać Boga.” Pociągnął ich św. Paweł swoim świadectwem, świętością, oddaniem Bogu. Pociągał za sobą następców, którzy szli, by kochać Boga”.
Biskup nominat zawierzył swoje biskupie posługiwanie Matce Bożej Pocieszenia, a na koniec nawiedził miejscowy cmentarz, a na nim groby swoich dziadków.