Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

5 tys. zł ze zbiórki elektrośmieci trafiło na misje w Kamerunie

środa, 21 lutego 2024 15:14 / Autor: Milena Brzyska
Foto: Milena Brzyska
Milena Brzyska

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio" pomaga misjonarzom z diecezji radomskiej. Poprzez Akcję Zbiórki Elektrośmieci udało się wesprzeć m.in. misjonarza ks. Mirosława Bujaka posługującego w Kamerunie.

- Ksiądz Mirosław Bujak, który pracuje w Kamerunie od przeszło 20 lat jest niezwykle czynnym misjonarzem. Nie tylko buduje dla społeczności świątynie, ale organizuje ochronki dla dzieci, ich dokształcanie, opiekę nad starszymi. Zajmuje się też budową studni – podkreśla ksiądz Bernard Kasprzycki, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji radomskiej. Cała rozmowa do wysłuchania poniżej:

Dzięki zaangażowaniu poszczególnych parafii w Akcję Zbiórki Elektrośmieci w 2023 roku zostało wspartych m.in. 21 polskich misjonarzy pracujących w różnych częściach świata: w Boliwii, Ekwadorze, Kamerunie, Francji, Czadzie, Brazylii i Peru. 

Akcja w Diecezji Radomskiej rozpoczęła się 5 września 2023 r., a zakończyła 18 października 2023 r., włączyło się w nią 227 parafii. Dzieło będzie kontynuowane w 2024 roku.

Elektronika, gdy nie jest używana może być trudna do utylizacji, a zbieranie jej na cel charytatywny to fantastyczny sposób na zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko oraz wsparcie potrzebujących.