Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jerzy, męczennik
Dziś jest: Środa, 24 kwietnia 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Marek Solarczyk przewodniczył liturgii Wielkiego Czwartku

czwartek, 28 marca 2024 20:58 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

W postawie największej pokory i miłości na wzór samego Chrystusa. Ordynariusz radomski obmył nogi 12 mężczyznom. Biskup Marek Solarczyk przewodniczył 28 marca 2024 roku liturgii Wielkiego Czwartku w radomskiej katedrze pw. Opieki Najśw. Maryi Panny. Rozpoczęły się obchody Triduum Paschalnego.

Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła obchody Triduum Paschalnego. Uroczystościom w radomskiej katedrze pw. Opieki N. Maryi Panny 28 marca 2024 roku przewodniczył bp radomski Marek Solarczyk. Na rozpoczęcie liturgii biskup radomski powiedział:

W homilii bp Marek Solarczyk zwrócił uwagę na tajemnicę wspólnoty, zachęcił także do dziękczynienia za dar wspólnoty Kościoła. Nawiązał także do obrzędu obmycia nóg 12 mężczyznom na wzór Jezusa, który obmył nogi 12 apostołom. Jak podkreślił - stopy to doświadczenie życia. Bóg ma tę moc, aby ślady naszego życia stały się znakami Jego życia:

Po homilii bp Marek Solarczyk w postawie pokory i miłości, na wzór samego Jezusa - zdjął ornat, przepasał się prześcieradłem i dokonał obmycia nóg 12 mężczyznom.

Na zakończenie liturgii przedstawiciele wspólnoty parafialnej złożyli życzenia i przekazali kapłanom kwiaty w dniu ustanowienia sakramentu kapłaństwa:

Biskup radomski Marek Solarczyk zauważył na zakończenie liturgii Wielkiego Czwartku, że - jesteśmy już na tej drodze, którą Pan Bóg w tym 2024 roku nam ofiarował:

Po Mszy św. Najśw. Sakrament został procesyjnie przeniesiony do kaplicy adoracji tzw. ciemnicy.