Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

DIECEZJA RADOMSKA

W Starachowicach świętowano Dzień Dobra

wtorek, 09 kwietnia 2024 12:17 / Autor: Wojciech Sałek
foto: Wojtek Sałek/Radio Plus Radom
Wojciech Sałek

Dzień Dobra, czyli Święto Patronalne Caritas obchodzone zawsze w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, odbyło się 7 kwietnia. To już trzeci Dzień Dobra w naszej diecezji – wcześniej był Radom, Skarżysko-Kamienna, a w tym roku Starachowice. Podczas święta zbierano na konkretny cel czyli osoby w kryzysie bezdomności.

Na rozpoczęcie tegorocznego Dnia Dobra w godzinie Miłosierdzia o 15.00 odmówiona była Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy a potem część artystyczna odbyła się w Miejskiej Hali Sportowej.

Jak co roku podczas święta Caritas czyli święta pomagania zbierano na konkretny cel - osoby w kryzysie bezdomności.
Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Damian Drabikowski:

Część artystyczną rozpoczęły dzieciaki z Centrum Nauki i Zabawy Bajka w Radomiu. Wystąpiła również podopieczna Domów dla Dzieci im. Jana Pawła II - Weronika, o której tak powiedziała nam dyrektor Domów Małgorzata Sawicka:

Potem na scenie pojawiły się gwiazdy tegorocznego dnia dobra czyli zespół Guzowianki, Góralska kapela Ciupaga oraz Tomek Kamiński z zespołem:

Dzień Dobra zorganizowała Caritas Diecezji Radomskiej, a patronat honorowy objął Bp Marek Solarczyk oraz Marek Materek Prezydent Miasta Starachowice i Piotr Ambroszczyk Starosta Starachowicki.

Patronat medialny Radio Plus Radom.

W ramach Dnia Dobra realizowany był projekt pod nazwą "Dziedzictwo kształtujemy przez kulturę i dobro człowieka". Projekt został dofinansowany przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w 2024r.