Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Coraz więcej do pomocy

środa, 25 lutego 2015 15:28 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Powiększa się grono osób i instytucji, które chcą pomóc uchodźcom ze wschodniej Ukrainy, którzy w wyniku prowadzonych tam działań zbrojnych stracili dobytek swojego życia. Akcję koordynuje Caritas Diecezji Radomskiej.

- Cieszy nas odzew. Mamy pierwsze dostawy ubrań, czy środków opatrunkowych, są także wpłaty na specjalne konto, które uruchomiliśmy. Z tych środków kupimy żywność, bowiem na Ukrainie wszystko bardzo podrożało. Caritas Odessa oczekuje wsparcia. Czekają na naszą pomoc. Wszystko co mieli, rozdali potrzebującym - informuje ks. Wójcik.

Dyrektora diecezjalnej Caritas cieszy, że akcja ma już wydźwięk międzynarodowy. - Zgłosili się do nas przedstawiciele Polskiej Misji Katolickiej ze Szwajcarii. Deklarują, że w ramach akcji wielkopostnej będą zbierać środki bądź dary rzeczowe. Jesteśmy w stałym kontakcie – powiedział ks. Wójcik.

Przypomnijmy, że w diecezji radomskiej trwa akcja "Pomoc dla Ukrainy". Zbierana jest żywność, środki czystości, środki opatrunkowe oraz nowe ubrania. O takie wsparcie apelowali przedstawiciele Caritas w Odessie, którzy pod koniec stycznia przebywali w Radomiu.

Zaapelowano również do Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas o przeprowadzenie zbiórek. Potrzebna jest przede wszystkim żywność (kasza, mąka, ryż, cukier czy makaron), środki czystości i opatrunkowe oraz nowe ubrania (szczególnie bielizna i ubrania wierzchnie zimowe).

Przygotowane dary z zaznaczeniem na opakowaniu UKRAINA są przyjmowane od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00, w magazynie Caritas przy ulicy Kościelnej w Radomiu. Udostępniono także konta, na które można wpłacać pieniądze (złotówkowe: 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 z dopiskiem UKRAINA i walutowe: PL 12 1240 5703 1978 0010 3340 1093 BIC (SWIFT) PKO PPLPW XXX z dopiskiem UKRAINA.

Akcja potrwa do 12 marca. Następnie zostanie zorganizowany transport humanitarny do Odessy. Według różnych szacunków fala uchodźców liczy ok. 1 mln osób.

Zapraszamy do nas: