Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

DIECEZJA RADOMSKA

Diecezja czeka na Krzyż ŚDM. Nie przegap!

piątek, 20 marca 2015 13:34 / Autor:

To będzie prawdopodobnie jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń diecezji radomskiej. Już za niecałe dwa tygodnie pojawią się symbole najbliższych Światowych Dni Młodzieży.  

Krzyż oraz ikona Salus Populi Romani, które będą peregrynowały już od 30 marca, czyli poniedziałku Wielkiego Tygodnia to swego rodzaju relikwie podarowane światu i młodziezy przez św. Jana Pawła II - mówi ks. Mariusz Wilk, zastępca koordynatora Światowych Dni Młodzieży diecezji radomskiej:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Ikona oraz Krzyż będzie pojawiał się nie tylko w kościołach czy innych miejscach kultu. Pojawi się na miejskich placach, w szpitalach, domach opieki.

Znamy już szczegółowy plan peregrynacji Symboli ŚDM w naszej diecezji. Odwiedzą one parafie, domy zakonne, szkoły, domy pomocy społecznej, więzienia.

Zapraszamy do odnalezienia najbliższych miejsc i modlitwy przy Krzyży i Ikonie Matki Bożej. Wśród miast, jakie odwiedzą, są oprócz Radomia, także Lipsko, Pionki, Opoczno, Jedlińsk, Przysucha, Szydłowiec, Zwoleń czy Starachowice. Na zakończenie peregrynacji zaplanowany został koncert zespołu TGD i Wyrwani z Niewoli.

Symbole te na terenie diecezji radomskiej pozostaną do 19 kwietnia.

Szczegółowy program peregrynacji jest dostępny na stronach Światowych Dni Młodzieży.