Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

DIECEZJA RADOMSKA

Dziś Dzień Świętości Życia

środa, 25 marca 2015 10:31 / Autor:

Gdyby na przykład na Marsie naukowcy odkryli zlepek jakichś komórek, zaraz gazety na całym świecie ogłosołyby, że znaleziono życie! Na Ziemii sprawa życia wygląda już inaczej. Człowiek, rozwiający sie pod sercem matki niekiedy traktowany jest znacznie gorzej niż zwierzę. 

Jak mówi ks. Sławomir Adamczyk z Duszpasterstwa Rodzin diecezji radomskiej, mimo wielu uregulowań prawnych, życie dziecka poczętego można przerwać z trzech powodów: gdy zagrożone jest życie lub zdrowie matki, jeśli ciąża jest wynikiem czynu zabronionego, np. gwałtu lub gdy dziecko mające się narodzić, jest poważnie chore w łonie matki, co wynika z badań prenatalnych.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W ubiegłym roku obrońcy życia musieli wziąć w obronę m.in. prof. Bogdana Chazana, zwolnionego z funkcji dyrektora szpitala położniczego im. św. Rodziny w Warszawie. Jak się okazało decyzja administracyjna została podjęta w sposób nieuzasadniony, choć lekarz stowczo sprzeciwił się przeprowadzeniu aborcji dziecka, które miało urodzić się poważnymi wadami genetycznymi. Dziś z wielką determinacją i modlitewnym wsparciem katolików z całego świata walczy o to, aby każdy lekarz miał prawo kierować się w swojej pracy sumieniem a nie rachunkiem ekonomicznym szpitala.

Dzień Świetości życia przypada dokładnie 9 miesiecy przed Bożym Narodzeniem. Właśnie tyle czasu Maryja oczekiwała na swojego Syna. Dziś o 18.00 w radomskim kościele Ojców Bernardynów sprawowana będzie Droga Krzyżowa a po niej Msza św. z podjęciem duchowej adopcji dziecka poczętego pod przewodnictwem ks. bpa Henryka Tomasika, Pasterza diecezji radomskiej.