Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Paczki dla bliźniego na święta

wtorek, 31 marca 2015 14:29 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Trzysta osób otrzymało paczki żywnościowe od Caritas Diecezji Radomskiej. Znalazły się w nich produkty niezbędne do przygotowania świątecznego śniadania m.in. barszcz, chrzan i wędliny. Z kolei w czwartek odbędzie się spotkanie wielkanocne dla podopiecznych Caritas.

Paczki udało się przygotować ze środków własnych Caritas i z produktów, które przekazał Radomski Bank Żywności. - Staramy się każdego roku przygotować paczki dla naszych podopiecznych. W tym roku otrzymało je ok. 300 osób - mówi ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor radomskiej Caritas. Pieniądze na świąteczną pomoc Caritas otrzymuje między innymi dzięki 1 procentowi od podatników. Przygotowano trzy rodzaje paczek: małe, średni i duże. - Te ostatnie trafiły głównie do rodzin wielodzietnych - podkreślił ks. Wójcik.

Wiele osób, które odebrało paczki wyraziło wdzięczność za ich przygotowanie. - To dla nas wielka pomoc, dlatego chcę podziękować wszystkim, którzy wsparli tę akcję. Samemu ciężko coś przygotować na święta - powiedziała pani Krystyna, bezrobotna od kilku lat. W paczkach znalazły się między innymi produkty żywnościowe niezbędne do przygotowania świątecznego śniadania: barszcz, chrzan, wędliny, ale też olej, masło, herbata, cukier, makaron i słodycze dla dzieci. Jednym z kryteriów według których przyznawano paczki jest miesięcznych dochód na członka rodziny.

Caritas Diecezji Radomskiej informuje również, że spotkanie wielkanocne dla podopiecznych (bezdomnych i osób, które nie są w stanie przygotować sobie gorącego posiłku) odbędzie się 2 kwietnia o godz. 12.00 w jadłodajni przy ul. Kościelnej 5 w Radomiu.

Zapraszamy do nas: