Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Przytul się do krzyża ŚDM

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 08:11 / Autor:

W najbliższą sobotę na terenie Automobilklubu Radomskiego przy ul. Warszawskiej odbędzie się Apel Młodych przy symbolach Światowych Dni Młodzieży.

 

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Młodzi będą mogli wysłuchać trzech koncertów. Wystąpią: TGD, Wyrwani z Niewoli i Młodzi z Winkiem. Nie zabraknie zatem i energetycznego uwielbienia i nastrojowych pieśni i wysławiania Boga rapem. Jednak w centrum będą krzyż i ikona ŚDM. Młodzież zaproszona na adorację. Konferencję podczas Apelu Młodych wygłosi ks. bp Piotr Turzyński. To jedna z ostatnich okazji w diecezji radomskiej, by dotknąć symboli ŚDM.

Wstęp na Apel Młodych jest bepłatny. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Plus Radom. - Nie ma powodu, żeby ktoś nie miał czuć się zaproszony na to spotkanie, na dotknięcie Bożego miłosierdzia, ale w sposób szczególny zapraszamy wszystkich młodych ludzi, tych, którzy są związani z grupami, wspólnotami, ale również tych, którzy są daleko, którzy poszukują, którzy stawiają pytania. Zapraszamy również doroslych. Zapraszamy tych, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży w różnych miejscach. Konstrukcja apelu jest taka, że absolutnie nikt nie powinien czuć się wykluczony - zachęcał do udziału w Apelu Młodych diecezjalny koordynator ŚDM ks. Marek Adamczyk.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Peregrynacja kończy się w niedzielę w radomskiej katedrze. Następnie krzyż i ikona Salus Populi Romani zawitają w diecezji sandomierskiej.