Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Rodzice wdzięczni za troskę

wtorek, 14 kwietnia 2015 12:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Kościół w Polsce podejmuje kompleksowe działania we współpracy z władzami samorządowymi, mającymi na celu dobro małżonków i rodzin. Przypominają o tym sami rodzice i organizacje kościelne z racji trwającego 71. Tygodnia Miłosierdzia. Przebiega on pod hasłem "Caritas dla rodziny".

Justyna Turzyńska uczestniczyła w ostatnim szkoleniu zorganizowanym przez Katolicki Ośrodek Adopcyjny przy radomskiej Caritas. Wyraziła wdzięczność za wszelkie działania podejmowane na rzecz rodzin. - W moim przypadku to ogromne wsparcie w procesie przygotowania do adopcji. Jako rodzice możemy też liczyć na wsparcie po zakończonym procesie, kiedy dziecko jest już znami. Otrzymujemy profesjonalne wsparcie tak bardzo potrzebne w tworzeniu - nazwijmy to - nowych rodzin - powiedziała Justyna Turzyńska.

Elżbieta Stolarczyk, dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w Radomiu zwróciła uwagę, że organizacje kościelne mają wiele narzędzi, by wspierać rodziny. - Często sami siebie zaskakujemy, jak wiele możemy ofiarować potrzebującym osobom. W tegorocznym Tygodniu Miłosierdzia to wszystko nabiera szczególnego wymiaru. Jako ośrodek adopcyjny, instytucja kościelna, wpisujemy się w pomoc w rodzinie - powiedziała Elżbieta Stolarczyk. Katolicki Ośrodek Adopcyjny został powołany przez bp. Jana Chrapka w 2001 roku. Podstawową ideą jego działania jest wspieranie naturalnego prawa dziecka do godnego życia i posiadania rodziny w oparciu o zasady wychowania chrześcijańskiego.

Ks. Robert Kowalski, wicedyrektor radomskiej Caritas zwrócił uwagę, że praktycznie wszystkie dzieła w strukturach tej kościelnej organizacji charytatywne wspierają rodzinę. - To wszystko wpisuje się w hasło Tygodnia Miłosierdzia, czyli Caritas dla rodziny. Pomagając innym, sami stajemy się lepsi - podkreślił ks. Kowalski.

Fundusz Biskupa Jana Chrapka, działający przy diecezjalnej Caritas wspomaga m.in. uzdolnione niepełnosprawne dzieci. - Wiele rodzin boryka się z problemami finansowymi. Finansując stypendia dla niepełnosprawnych dzieci, staramy się pokonywać bariery w ich rozwoju - powiedział Zbigniew Miazga z Funduszu.

W strukturach radomskiej Caritas działa wiele instytucji, które pomagają rodzinom na różnych płaszczyznach. Są to m.in: Ośrodek Wsparcia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Dom Dziecka i Matki, Świetlica Socjoterapeutyczna, czy Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Zapraszamy do nas: