Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

DIECEZJA RADOMSKA

Radom centrum modlitwy w intencji pokoju

wtorek, 05 maj 2015 11:22 / Autor:

Dziś rozpoczyna się adroracja Najświętszego Sakramentu przed ołtarzem DONUM CARITAS ET PAX, który niebawem zostanie przekazany do Afryki na Wybrzeże Kości Słoniowej. Wierni w Radomiu do 31 maja będą modlić się w intencji pokoju na świecie.

Najświętszy Sakrament będzie umiejscowiony w ołtarzu Donum Caritas Et Pax w kościele księży Filipinów. Uroczysta inauguracja adoracji nastąpi dziś o 18.00 podczas Mszy św. pod przewodnictwem ks. abp Tomasza Pety, metropolity Kazachstanu.

Adoracja Najświętszego Sakramentu u księży Filipinów trwać będzie codziennie od 7.30 do 18.00.

Inicjatorem modlitwy o pokój na świecie jest Stowarzyszenie Communita Regina Della Pace.

Misją Stowarzyszenia jest międzynarodowe apostolstwo adoracji Chrystusa Eucharystycznego w intencji pokoju i pojednania między ludźmi. Inicjatywa zrodziła się w odpowiedzi na wezwanie Maryi Królowej Pokoju i z potrzeby wypełnienia duchowego testamentu wielkiego orędownika pokoju - św. Jana Pawła II.

Prezes stowarzyszenia Piotr Ciołkiewicz:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Ołtarz peregrynuje po Polsce od sierpnia ub. roku. Po Jasnej Górze, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Radom jest kolejnym miejscem modlitwy. Niebawem ołtarz znajdzie się w docelowym miejscu, czyli Bazylice Matki Bożej Pokoju w Jamasukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Będzie trzecim na świecie Ośrodkiem Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju.

Trwają prace nad powstaniem Centrum Modlitwy o Pokój w Sanktuarium Matki Słowa w Kibeho w Rwandzie oraz w Korei Południowej i na Filipinach.