DIECEZJA RADOMSKA
Wrócili rowerowi pielgrzymi
sobota, 09 lipca 2016 18:44 / Autor: Elżbieta Warchoł

Elżbieta Warchoł
Do Radomia wrócili w sobotę, 9 lipca uczestnicy Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę.
W tym roku do tronu Królowej Polski pielgrzymowało na rowerach 46 osób. Wsród pielgrzymów były jak zawsze osoby młodsze i starsze. Sporo było w tym roku osób, które pielgrzymowały pierwszy raz. Był nawet pątnik z Chicago, który także pielgrzymował na rowerze w grupie zorganizowanej przez Akcję Katolicką Diecezji Radomskiej. Rowerowi pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę 6 lipca z kościoła św. Jana Chrzciciela w Radomiu, do celu dotarli 8 lipca. Uczestniczyli w centralnych uroczystościach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej, które odbyły się na Jasnogórskich Wałach. Wzięło w nich udział prawie 1 tys. rowerzystów z całej Polski- relacjonują pielgrzymi z Radomia. Były też grupy z Błotnicy czy Zwolenia- dodają. Wszyscy wrócli do swoich domów cali i zdrowi. Chwilami pielgrzymom towarzyszyła niezbyt życzliwa pogoda, były też przejściowe kłopoty z rowerami. Na szczęście nie zakłóciło to przejazdu. Już teraz pątnicy planują udział w Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę za rok.
CZYTAJ DALEJ
Spotkanie z Ritą, świętą kobietą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych
19 czerwca 2026, 20:32
2027 rok będzie w Końskich rokiem ks. Marcelego Prawicy
19 czerwca 2026, 15:01
40 lat jak jeden dzień
19 czerwca 2026, 13:10
Dziewięciu nowych magistrów teologii
19 czerwca 2026, 08:30
Sztafetowa pielgrzymka na Jasną Górę
18 czerwca 2026, 15:48
Kwadrans dla Pasterza (19 czerwca 2026)
19 czerwca 2026, 12:12
25 lat kapłaństwa
17 czerwca 2026, 10:46
Fundacja Kolbe organizuje Festyn Rodzinny
17 czerwca 2026, 08:57
Kwadrans dla Pasterza (12 czerwca 2026)
12 czerwca 2026, 14:29
Rozpoczynają się Koneckie Dni Kultury Chrześcijańskiej
12 czerwca 2026, 17:46
Zakopywanie Ewangelii
08 czerwca 2026, 17:14
Boże Ciało - już jutro procesje z Eucharystią
03 czerwca 2026, 13:08



