DIECEZJA RADOMSKA
Zaczął się Adwent
niedziela, 03 grudnia 2017 19:24 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay
Dziś I Niedziela Adwentu i zarazem początek nowego roku liturgicznego.
Adwent, to pełne nadziei i radości oczekiwanie na przyjście Jezusa Chrystusa. Czekamy na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia i w czasach ostatecznych. I Niedziela Adwentu to także początek nowego roku liturgicznego. Przyświeca mu hasło: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Adwent to słowo, które pochodzi z łaciny: adventus i oznacza: przyjście, przybycie, nadejście. Symbolem Adwentu jest wieniec i świeca adwentowa. Światło jest znakiem obecności Chrystusa. To On jest Światłością świata. Światło czterech świec umieszczonych w wieńcu adwentowym symbolizuje 4 niedziele Adwentu i ma nas doprowadzić do prawdziwego "Światła" przychodzącego do ludzi w Boże Narodzenie. Żywe, zielone gałązki wieńca są symbolem nadziei i życia wiecznego.
CZYTAJ DALEJ
Diecezja radomska pomoże poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Wenezueli
26 czerwca 2026, 15:45
Kwadrans dla Pasterza (26 czerwca 2026)
26 czerwca 2026, 15:39
Święta Rita mówi nam, że świętość jest możliwa dla każdego z nas!
24 czerwca 2026, 15:28
Studia podyplomowe z teologii - trwa nabór!
24 czerwca 2026, 06:38
Nominacje kapłańskie 2026
23 czerwca 2026, 13:08
Spotkanie z Ritą, świętą kobietą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych
19 czerwca 2026, 20:32
2027 rok będzie w Końskich rokiem ks. Marcelego Prawicy
19 czerwca 2026, 15:01
40 lat jak jeden dzień
19 czerwca 2026, 13:10
Dziewięciu nowych magistrów teologii
19 czerwca 2026, 08:30
Sztafetowa pielgrzymka na Jasną Górę
18 czerwca 2026, 15:48
Kwadrans dla Pasterza (19 czerwca 2026)
19 czerwca 2026, 12:12
25 lat kapłaństwa
17 czerwca 2026, 10:46