RADOM
Nietrzeźwi kierowcy
poniedziałek, 19 października 2015 19:42 / Autor: Elżbieta Warchoł

Elżbieta Warchoł
Znowu nietrzeźwi za kierownicą.
W ciągu minionego weekendu radomscy policjanci zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców, którzy po alkoholu kierowali autem. Interweniowali m.in. będący po służbie funkcjonariusze- informuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji. M.in. w sobotę po południu w miejscowości Gębarzów pojazd marki opel vectra wjechał do rowu. Zauważyło to małżeństwo funkcjonariuszy, m.in. policjantka z wydziału kryminalnego radomskiej komendy, którzy po służbie przejeżdżali w okolicy z rodziną. Zauważyli nie tylko auto w rowie, ale również mężczyznę, który chwiejnym krokiem próbuje się oddalić się z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali się, by sprawdzić czy w tym zdarzeniu ktoś ucierpiał, ale okazało się, że autem podróżowała tylko jedna osoba– mężczyzna który próbuje uciekać w kierunku lasu. Zatrzymali 46- letniego mężczyznę, który był kompletnie pijany. Na miejsce przyjechał patrol drogówki i po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca opla miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ma dwa czynne zakazy sądowe do 2017 roku- informuje Leszczyńska. Na terenie gminy Wierzbica policjanci z oddziałów prewencji udaremnili dalszą jazdę 44- letniemu kierowcy bmw, który kierował autem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast we Wsoli policjanci z drogówki zatrzymali 18- letniego kierowcę seata, który kierowała autem z promilem alkoholu w organizmie- dodaje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać po alkoholu do pojazdu- apeluje Justyna Leszczyńska. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii. Nietrzeźwy kierujący to ogromne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg- podsumowuje Justyna Leszczyńska.
CZYTAJ DALEJ
Wakacje w Arce!
23 czerwca 2026, 10:38
Z Europą za pan brat
03 czerwca 2026, 22:30
Bezpieczne wakacje przedszkolaków!
15 czerwca 2026, 13:36
Uważajmy na jeże!
11 czerwca 2026, 10:57
„Bo tętni w nas dobro"
11 czerwca 2026, 00:08
Żłobek przy ulicy Piastowskiej w Radomiu oficjalnie otwarty!
02 czerwca 2026, 09:41
Światowy Dzień SM - pomarańczowy 30 maja!
29 maj 2026, 12:35
Katarzyna Cielecka z nagrodą im. Marii Kelles-Krauz
29 maj 2026, 07:28
Badamy nie tylko mamy!
26 maj 2026, 16:04
Seniorzy - Dzieciom w Klubie IGREK!
22 maj 2026, 13:17
Maraton czytelniczy u Andersena...
21 maj 2026, 07:06
Język angielski bez barier!
20 maj 2026, 12:48




