
RADOM
Będzie współpraca z Chinami?
poniedziałek, 12 grudnia 2016 14:19 / Autor: Magdalena Gliszczyńska


Magdalena Gliszczyńska
Delegacja z Chin gości dziś w Radomiu. Rozmawiano o możliwości współpracy z UTH i Zespołem Szkół Muzycznych. Chodzi o rynek gier komputerowych, ale być może także o wymianę młodzieży.
Wizytę zorganizował poseł Marek Suski, a współpraca nawiązała się podczas I Festiwalu „Polskie Kręgi Sztuki”, który organizowany był w Chinach.
Please spacify correct URL of your Audio.
- Już teraz Polska i Chiny mają ze sobą dobre relacje, ale wierzę, że jest szansa na zacieśnienie tych stosunków. Będziemy starali się szukać różnym możliwości współpracy - powiedział Lü Dawei prezes jednej z firmy wchodzącej w skład Beida Jade Group. Firma działa w takich branżach, jak edukacja, kultura, media, nieruchomości, czy energetyka jądrowa. Jedną z form współpracy mogą być, np. gry komputerowe, niewykluczone, że będzie to wymiana młodzieży. - Już festiwal „Polskie Kręgi” pokazał, że Chińczycy są zainteresowani polską kulturą, sztuką, filmem, bardzo im się to podoba, a świadczy o tym bardzo duża frekwencja,Jak dodaje gość z Chin firma będzie poszukiwać różnych możliwości współpracy z Polską na takich płaszczyznach, jak sztuka, muzyka, animacja, czy gry komputerowe. Dlatego dziś goście z Chin odwiedzili Uniwersytet Technologoczno-Humanistyczny oraz Zespół Szkół Muzycznych. Poseł Andrzej Kosztowniak
Please spacify correct URL of your Audio.
Wojciech Majewski dyrektor Festiwalu „Polskie Kręgi Sztuki”
Please spacify correct URL of your Audio.
Festiwal trwał od 14 października do 4 listopada 2016 roku.
CZYTAJ DALEJ

Radni "za" poszerzeniem Radomia
21 marca 2025, 07:44

O autyzmie w Radomiu
20 marca 2025, 12:48

Uwaga na oszustów podszywających się pod ZUS
20 marca 2025, 12:43

Rodzic na zastępstwo - miłość na zawsze! - ruszyły szkolenia
20 marca 2025, 06:46

Uniwersytet i ZUS podpisały umowę o współpracy!
19 marca 2025, 10:10

Topienie Marzanny
18 marca 2025, 13:01

Labirynty edukacji
17 marca 2025, 12:26

Gala Mistrzów Powiatu Radomskiego
17 marca 2025, 11:18

W trosce o bezpieczeństwo ratowników medycznych
17 marca 2025, 11:08

Porozumienie o szkoleniu młodzieży
13 marca 2025, 11:29

Chirurgia w Radomiu na bardzo wysokim poziomie!
12 marca 2025, 09:46

Regionalny Zlot Kolekcjonerski
12 marca 2025, 08:40