Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Gelazy I, papież
Dziś jest: Czwartek, 21 listopada 2024

RADOM

Co z urlopem w czasie kampanii wyborczej?

piątek, 30 sierpnia 2019 09:06 / Autor: Radosław Mizera
geralt/pixabay.com
Radosław Mizera

Czy samorządowcy na czas trwania kampanii wyborczej powinni skorzystać z urlopu lub prowadzić ją po godzinach pracy? Zapytaliśmy o to samych kandydatów z największych ugrupowań politycznych w naszym regionie.

Według jednych informacje podawane w mediach na temat naborów na środki unijne firmowane przez Sejmiki ocierają się już o kampanię wyborczą za publiczne pieniądze. Druga strona pyta, czym jest promocja tzw. Piątki Kaczyńskiego” przez urzędy wojewódzkie? Jak to jest w rzeczywistości?

Ewa Markowska-Bzducha jest wójtem gminy Wolanów w powiecie radomskim. - Kampania wyborcza zaczyna się na drugi dzień o zakończonych wyborach. Każde działanie w moim przypadku jest w pewnym sensie kampanią. Obecnie trwają zebrania sołeckie, które dotyczą podziału środków do funduszu sołeckiego na 2020 rok. Tutaj trudno jest oddzielić, co jest kampanią, a co nie - powiedziała Ewa Markowska-Bzducha, która będzie ubiegała się o mandat poselski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości:

Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak przypomina o obowiązującym zakazie dotyczącym agitacji politycznej w urzędach. - Tutaj sprawa i klarowna. Kampanię prowadzę po godzinach pracy. To czynią inni kandydaci. Nie da się uniknąć tego, że w godzinach pracy spotykam się z mieszkańcami i rozwiązuję ich problemy - powiedział Konrad Frysztak, który będzie ubiegał sie o mandat poselski z ramienia Koalicji Obywatelskiej:

Leszek Przybytniak jest radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego dodaje, że kampania wyborcza powinna odbywać się po godzinach pracy. - Dotyczy to głównie osób, które zajmują najwyższe stanowiska w kraju. Znam wiele osób, które na czas kampanii biorą urlopy - powiedział Leszek Przybytniak, który będzie ubiegał się mandat senatorski z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego:

Obecnie nie istnieje prawny obowiązek brania urlopu na czas kampanii wyborczej przez osoby, które ubiegają się o mandat poselski czy senatorski.