Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Tomasz Bednarek
Patron dnia: 17 sierpnia - św. Jacek, prezbiter
Radio Plus Radom /41. Piesza Pielgrzymka Radomska/Pielgrzymkowa modlitwa w intencji księży

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Pielgrzymkowa modlitwa w intencji księży

10 sierpień 2019 / Tekst

Każdy pielgrzym w sercu nosi wiele swoich intencji. W tym roku organizatorzy pielgrzymki diecezji radomskiej zaproponowali pątnikom wspólną modlitwę w dwóch szczególnych intencjach: za kapłanów i za ojczyznę.

Pielgrzymkowa modlitwa w intencji księży
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

Inicjatywa pochodzi od świeckich pielgrzymów z jednej z grup, którzy do organizatorów pielgrzymki zwrócili się z taką propozycją. Tego dnia usłyszeć można było wiele świadectw dotyczących posługi kapłańskiej - nie tylko ze strony księży, ale również sióstr zakonnych oraz osób świeckich. Była to również zachęta do modlitwy w intencji kapłanów i o powołania do służby kapłańskiej. Tego dnia w czasie Modlitwy Różańcowej pielgrzymi polecali Bogu kapłanów, a w modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego prosili o wieczne szczęście dla zmarłych księży.

Kapłani potrzebują modlitwy o siłę i wytrwałość, Kościół potrzebuje modlitwy o nowe powołania - zwłaszcza w tym trudnym czasie. W grupie nr 8 - z radomskich Borek - pielgrzymują trzy siostry zakonne, trzech księży i jeden kleryk. Wśród księży - najstarszy z pielgrzymujących kapłanów. Natomiast kleryk Linas pochodzi z Litwy i jest jednym z wyższych pątników - ma ponad 2 metry wzrostu. - Nasza grupa jest wyjątkowo powołaniowa - cieszy się ks. Piotr Kszczot i dodaje: - W dzisiejszych czasach, kiedy Kościół i księża znajdują się "pod odstrzałem", tym bardziej potrzeba osób, które nie będą się przejmować, ale podejmą swoje powołanie. Trzeba się o to modlić: 

Podobnego zdania jest ks. Tomasz Cabaj z grupy nr 5 - parafii Urszuli Ledóchowskiej i Matki Bożej Miłosierdzia. - Modlitwą powinniśmy się wspierać wszyscy nawzajem - mówi i dodaje: - Takich mamy kapłanów, jakich sobie wymodlimy: 

Również pielgrzymi dostrzegają potrzebę modlitewnego wsparcia kapłanów:

Z kolei w niedzielę, 11 sierpnia modlitwą pątnicy otoczą Ojczyznę. Dodatkowo, w tym roku -  nawiązaniu do hasła pielgrzymki "W mocy Bożego Ducha" - codziennie w czasie modlitw porannych pielgrzymi śpiewają  "Sekwencję do Ducha Świętego". Chodzi o to, by przypomnieć sobie, że modlitwa do Ducha Świętego powinna być stałym elementem codziennej modlitwy porannej. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Brothers In Arms

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4