Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

REGION

Marszałek składa wnioski

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 14:59 / Autor: Marcin Prejs
Fot. lodzkie.pl
Marcin Prejs

Samorząd województwa łódzkiego przygotował 29 nowych linii autobusowych, które zostaną zgłoszone do dofinansowania w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Pięć z nich przebiega przez teren powiatu opoczyńskiego.

Wśród 29 międzypowiatowych tras zgłoszonych do dofinansowania przez samorząd województwa łódzkiego część przebiega przez teren powiatu opoczyńskiego. Chodzi o połączenia:

Tomaszów Mazowiecki - Gapinin - Drzewica;

Opoczno - Przyłęk - Klew;

Opoczno - Inowłódz - Brudzewice;

Opoczno - Sławno - Tomaszów Mazowiecki;

Opoczno - Kałek - Piotrków Trybunalski.

– Dziś mija termin składania wniosków o dofinansowanie wznawianych albo tworzonych na nowo linii komunikacji autobusowej w miejscach, gdzie ich brakowało. Zaraz przedstawimy nasze propozycje wojewodzie i mam nadzieję, że spotkają się one z aprobatą – zapowiedział na konferencji prasowej marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Wojewoda do 20 sierpnia podejmie decyzje, które ze zgłoszonych propozycji otrzymają dofinansowanie. Wnioski o wsparcie także do dzisiaj mogą składać również samorządy powiatowe i gminne. Województwo łódzkie ma w tym roku do dyspozycji w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych 15,5 mln zł.

Fundusz ma na celu przywracanie lokalnych połączeń autobusowych, które nie funkcjonowały od co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy, albo tworzenie ich tam, gdzie są białe plamy komunikacyjne.

Zapraszamy do nas: