Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Dziś jest: 17 lutego 2020

REGION

Dożynki ze smakiem!

22 sierpnia 2019, 08:59 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Jak smakuje sójka błotnicka? Będzie można przekonać się o tym już w najbliższą niedzielę podczas dożynek gminy Stara Błotnica.

W południe w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia sprawowana będzie Msza Św. dziękczynna za zbiory. Po liturgii barwny korowód dożynkowy przejdzie na plac przed Urzędem Gminy, gdzie odbędzie się tradycyjne dzielenie się chlebem. W tym roku impreza dożynkowa będzie miała nowy wymiar i nazwę - "Tradycyjne Smaki Błotnickie". Mieszkańcy pochwalą się lokalnymi smakami. - Stowarzyszenia i sołectwa przygotowują po jednej potrawie. Myślę, że będzie można skosztować ok. 30 różnorodnych potraw. Mieszkańcy przygotowują m.in. żurek, bigos, leczo, pierogi, sójkę błotnicką - zapowiada wójt Marcin Kozdrach.

Dużo będzie działo się również na scenie. Jako pierwsza wystąpi utytułowana Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Błotnicy. O ludową nutę zatroszczą się: "Błotniczanki", Kapela Stanisława Kujawiaka, Kapela Józefa Żurowskiego i Kapela Henryka Giedyka. O godz. 17 przyjdzie czas na kabaret Marcina Dańca. Spod samiutkich Beskidów przybędzie kapela Baciarka. Nie zabraknie też rytmów disco, o które zatroszczą się zespoły: Five, Top One i Dejw. Zabawa taneczna zakończy się przed północą. 

Głównym wydrzeniom będą towarzyszyły inne atrakcje. Dzieci ucieszą się wesołym miasteczkiem. Będą liczne stoiska wystawiennicze i to, co już charakterystyczne dla imprez błotnickich - wystawa gołębi i ptactwa ozdobnego.

Imprezie patronuje medialnie Radio Plus Radom.

Zapraszamy do nas:
stats counter