Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski
Radio Plus Radom /REGION/Dożynki ze smakiem!

Informacje z regionu.

Dożynki ze smakiem!

22 sierpień 2019 / Tekst

Jak smakuje sójka błotnicka? Będzie można przekonać się o tym już w najbliższą niedzielę podczas dożynek gminy Stara Błotnica.

Dożynki ze smakiem!
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom

W południe w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia sprawowana będzie Msza Św. dziękczynna za zbiory. Po liturgii barwny korowód dożynkowy przejdzie na plac przed Urzędem Gminy, gdzie odbędzie się tradycyjne dzielenie się chlebem. W tym roku impreza dożynkowa będzie miała nowy wymiar i nazwę - "Tradycyjne Smaki Błotnickie". Mieszkańcy pochwalą się lokalnymi smakami. - Stowarzyszenia i sołectwa przygotowują po jednej potrawie. Myślę, że będzie można skosztować ok. 30 różnorodnych potraw. Mieszkańcy przygotowują m.in. żurek, bigos, leczo, pierogi, sójkę błotnicką - zapowiada wójt Marcin Kozdrach.

Dużo będzie działo się również na scenie. Jako pierwsza wystąpi utytułowana Gminna Orkiestra Dęta ze Starej Błotnicy. O ludową nutę zatroszczą się: "Błotniczanki", Kapela Stanisława Kujawiaka, Kapela Józefa Żurowskiego i Kapela Henryka Giedyka. O godz. 17 przyjdzie czas na kabaret Marcina Dańca. Spod samiutkich Beskidów przybędzie kapela Baciarka. Nie zabraknie też rytmów disco, o które zatroszczą się zespoły: Five, Top One i Dejw. Zabawa taneczna zakończy się przed północą. 

Głównym wydrzeniom będą towarzyszyły inne atrakcje. Dzieci ucieszą się wesołym miasteczkiem. Będą liczne stoiska wystawiennicze i to, co już charakterystyczne dla imprez błotnickich - wystawa gołębi i ptactwa ozdobnego.

Imprezie patronuje medialnie Radio Plus Radom.

ARTYSTA TYGODNIA

"New York, New York"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY