Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

KULTURA

Dominika Ostałowska w Elektrowni

wtorek, 02 kwietnia 2019 08:17 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto za: MCSW Elektrownia
Elżbieta Warchoł

O tym co jest najtrudniejsze w aktorstwie, czego uczy praca w serialu i jak radzić sobie z popularnością.

Te i wiele innych wątków swojej pracy poruszyła w niedzielę 31 marca aktorka Dominika Ostałowska znana z serialu „M jak miłość” Rozpoczął się cykl Wieczory z Gwiazdą będący kontynuacją Wieczorów z Mistrzem. Spotkanie poprowadził Włodzimierz Izban, pomysłodawca cyklu. Aktorka wspominała początki na planie serialu. – Gram już w nim 19 lat, to tyle czasu, że nie jestem w stanie zliczyć w ilu odcinkach wystąpiłam – mówiła Dominika Ostałowska. Gwiazda opowiadała zebranym między innymi o Witoldzie Pyrkoszu, który na planie serialu sprytnie ukrywał ściągawki z tekstem. Jak zdradziła, były poukrywane na szafie, w wersalkach, wszędzie gdzie się dało, ale tak, żeby nie mógł ich dostrzec widz. – Teresa Lipowska natomiast jest bardzo ciepłą i energiczną osobą, która nam matkuje na planie. Życzyłabym sobie mieć tyle energii i werwy w jej wieku – mówiła.

Na pytanie jakie są korzyści grania w serialu gwiazda odpowiedziała, że to daje poczucie stabilizacji, ma ogromne znaczenie warsztatowe i przede wszystkim hartuje. – Nieraz mi się oberwało za to, że miałam w serialu tylu partnerów – opowiadała ze śmiechem. To jednak wynika często z tego, że ktoś rezygnuje z serialu albo po prostu odchodzi z tego świata. -Tak było w przypadku mojego serialowego męża Norberta, którego zagrał Mariusz Sabiniewicz. To było dla mnie najtrudniejsze – wspominała Dominika Ostałowska. Aktorka wspominała także swoje inne role. Między innymi tę w „Łagodnej”. Jak mówiła, było to dla niej wielkie wyróżnienie. Gorąco polecała także serial „Regina”, w którym zagrała główną rolę. Nie był tak rozreklamowany, a uważam, że jest świetny, więc jeśli będą państwo mieli go okazję zobaczyć to gorąco do tego zachęcam – mówiła. Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Wieczory z gwiazdą” już 12 kwietnia. Tym razem o swojej pracy opowie aktorka Agnieszka Więdłocha, znana między innymi z roli w hicie kinowym „Planeta singli”. Spotkania odbywają się w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl. (za: MCSW Elektrownia)