Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

Koncerty

Barokowe odcienie lutni – koncert w Opactwie

środa, 14 października 2020 19:00 / Autor: Kamil Zapora
Luteduo Plus, źródło: Mazowiecki Instytut Kultury
Kamil Zapora

Już w najbliższą niedzielę w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Opactwie wystąpi zespół Luteduo Plus. Muzyka barokowa w barokowych murach świątyni wybrzmi z podwójną siłą.

Od 2006 roku Powiat Kozienicki wraz z Mazowieckim Instytutem Kultury, który jeszcze wtedy nosił nazwę Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, współorganizuje koncerty z cyklu Mazowsze w Koronie. Muzyczne wieczory w zabytkach Architektury Mazowieckiej. Kolejny koncert już w najbliższą niedzielę w barokowym kościele w Opactwie.

O godz. 17:00 w Opactwie zabrzmią lutnia barokowa, teorba, gitara barokowa i organy. Wystąpi zespół Luteduo Plus w składzie: Anna Kowalska (lutnia barokowa, gitara barokowa), Anton Birula (lutnia barokowa, teorba), Alisa Birula (organy, lutnia), a w repertuarze znalazły się utwory m.in.: Jana Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego czy Silviusa Leopolda Weissa. Zagra zespół Luteduo Plus.

Zespół zafascynowany jest utworami powstałymi u schyłku historii lutni. Chcą dziś popularyzować tę interesującą muzykę.

Zaprasza Monika Szewczyk-Wiraszka ze Starostwa Powiatowego w Kozienicach:

Udział w koncertach jest bezpłatny. W związku z występowaniem stanu epidemii uczestnicy wydarzeń artystycznych i rozrywkowych są zobowiązani do przestrzegania rozporządzeń Rady Ministrów w zakresie zachowania dystansu społecznego.