Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

KULTURA

Rudzia Łupinka. Słuchowisko dla całej rodziny!

wtorek, 27 lipca 2021 10:58 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

To, że chóry śpiewają - to nie dziwi, że koncertują, to także naturalna sprawa. Ale to, że w trudnym czasie pandemii Chór im. Oskara Kolberga w Radomiu nagrał słuchowisko dla dzieci pt: Rudzia Łupinka czyli opowieść o rodzinie i przyjaźni - zasługuje na najwyższy szacunek i pochwałę!   

Radom szczepienia

Słuchowisko Rudzia Łupinka, czyli opowieść o rodzinie i przyjaźni to propozycja nie tylko dla dzieci. To raczej propozycja do wspólnego, rodzinnego słuchania, zadawania pytań i rozmów o ważnych sprawach. Mieszkańcy lasu żyją w świecie, w którym nie brakuje radości i kłopotów. Jak sobie z nimi radzą? Jak powstawało słuchowisko? Kto wcielił się w główne role? Jakie jest przesłanie słuchowiska? Posłuchajcie, co mówią jego twórcy!

Iwona Fokt, mama Rudzi:

 Jacek Mężyk, tata Rudzi:

 Magdalena Książek, narratorka:

 Ks. Wojciech Rudkowski:

 Katarzyna Rudkowska, autorka tekstu słuchowiska:

Ireneusz Wąsik, organista, chórzysta, kompozytor:

Autorce i twórcom słuchowiska serdecznie gratulujemy! Płyty z nagranym słuchowiskiem rozeszły się jak przysłowiowe- świeże bułeczki! Trzy odcinki będą jednak dostępne na kanale YouTube Chóru im. Oskara Kolberga w Radomiu. Może uda się wydać książkę? Poszukiwani są wrażliwi, życzliwi ludzie, którzy będą mogli wesprzeć finansowo publikację opowiadań!