Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

Teatr

Kim jesteśmy? Uczniowie I LO w Kozienicach odpowiedzą spektaklem

czwartek, 04 listopada 2021 14:25 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj o godzinie 18:00 w Kozienickim Domu Kultury zobaczymy efekt pracy załogi I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach, która od miesiąca przygotowuje spektakl pod tytułem "Kim jesteśmy" - spektakl niezwykły, bo do projektu zaangażowali mieszkańców miasta, a dla większości była to pierwsza w życiu przygoda z teatrem. 

Przedsięwzięcie jest inicjatywą lokalną finansowaną przez Kozienicki Dom Kultury. Pomysłodawczynie to nauczycielki I LO w Kozienicach: Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek i Joanna Kuźmińska.

Temat przedstawienia związany jest ze 103 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, którą obchodzić będziemy dokładnie za tydzień. Jednak twórcy spektaklu odrzucili utarte schematy i zamiast na suchych historycznych faktach skupiają się na genezie rozbiorów i późniejszych powstań narodowowyzwoleńczych, u których podstaw leżą ludzkie działania, zachowania i decyzje. W ten sposób starają się odpowiedzieć na pytania kim my Polacy byliśmy w przeszłości, jacy jesteśmy teraz i jacy możemy być.

W obsadzie znajdziemy m.in.: prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej Lecha Wiśniewskiego, katechetę z I LO ks. Tomasza Pastuszkę, czy rekonstruktora historycznego Pawła Kibila.

Zachęcamy do tego by przyjść dzisiaj do Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach i zobaczyć spektakl na własne oczy, a wcześniej posłuchać naszej relacji z próby generalnej: